Äripäev • 3. oktoober 2016 kell 6:43

Maksuameti juht läheb Nortalisse tööle

Maksuameti juht Marek Helm.  Foto: Andres Haabu

Maksu- ja tolliameti peadirektor Marek Helm liitub 2017. aasta jaanuari keskpaigas tarkvara- ja ärikonsultatsioonide ettevõttega Nortal, teatas ettevõte.

Helm hakkab juhtima valdkonda, mis nõustab eksporditurgudel avaliku sektori kliente muutuste juhtimise ja riigirahanduse vallas. 

Marek Helmi sõnul on ta töötanud avalikus sektoris üle 20 aasta ning tunneb, et on aeg panna end proovile ka eraettevõtluses. „Nortal on järjest kasvava rahvusvahelise haardega ambitsioonikas ettevõte, mis tegeleb suuresti Eesti edulugude ekspordiga. Mul on hea meel, et saan oma kompetentsipagasiga anda panuse ettevõtte jätkuvasse laienemisse Eesti jaoks nii olulistele eksporditurgudele,“ ütles Helm.

„Maksu- ja tolliameti juhtimise annan 2017. aasta jaanuari keskpaigas üle rahuliku südamega. Suurepärane organisatsioon ja väga lähedaseks saanud meeskond, kes teenindab Eesti ühiskonda ja on heaks partneriks maksumaksjatele,“ hindas Helm.

„Nortal on teinud viimastel aastatel olulisi investeeringud, et arendada rahvusvaheliselt tunnustatud kompetentsi keeruliste riiklike reformide elluviimise vallas. Marek Helmi pikaajaline kogemus avaliku sektori reformimises ja protsesside efektiivsemaks muutmises, kus on oluline osa teadmistepõhisel ja läbimõeldud muutuste juhtimisel, haakub suurepäraselt Nortali strateegia ja plaanidega,“ ütles Nortali juht Priit Alamäe.

Marek Helm on juhtinud maksuametit peadirektori ametis alates 2011. aasta detsembrist. Aastatel 2009–2011 oli Helm rahandusministeeriumi halduspoliitika asekantsler, aastatel 2007–2009 siseministeeriumi sisejulgeoleku ühendasutuse loomise juht, 2006–2007 ministeeriumi sisejulgeoleku asekantsler ning 2006. aastal ministeeriumi sisejulgeolekupoliitika osakonna juhataja. Aastatel 2004–2006 oli Marek Helm maksuameti (MTA) peadirektori asetäitja ning 2003–2004 oli ta MTA peadirektori asetäitja tollijärelevalve ja kohtueelse uurimise valdkonnas.

Hetkel kuum