Restoranitest: Aasia maitsed Rotermannis

Päevasel ajal on restoranis ruumi küll, kuid reede õhtuti on vahel kõik esimese korruse lauad broneeritud.  Foto: Raul Mee
Heidi Vihma • 20. oktoober 2016
Jaga lugu:

Sajandeid vana tööstusarhitektuur, eksootilised hästitempereeritud maitsed ning eriliselt lai joogivalik teevad Taste of Asia kohaks, mille sarnast Tallinnas seni polnud.

Punkte 25Toit-jook: 8Teenindus: 7Interjöör: 10

Aadress: Rotermanni 2, TallinnTelefon: 5687 8886Avatud: 12-23Põhiroogade hinnad 8-9 eurotwww.rotermann.eu/place/toa-taste-of-asia

Loe teisi restoraniteste: www.aripaev.ee/restoranitest

 

Rotermanni kvartali servas asuv Taste of Asia (TOA) tutvustab end Facebooki lehel kui “mitme rahva köögi” esindaja.

Mulle sellisest täpsusastmest piisab, Eestist Aasia taganurka vaadates polegi alati oluline, mis maaga tegemist. Aga TOAst leiab lisaks Aasia maitsetele ohtralt jooke kogu maailmast. Ainuüksi erinevaid šampanjasid on 11, sealjuures kõik need on saadaval ka pokaalikaupa. Veinidega sama lugu - kõik, mis pudelis, on saadaval ka pokaalis. Omaette vaatamisväärsused joogikaardil on džinnirubriik ja eksootilised joogid, õllerubriigis on Euroopa jookide kõrval Tai, Singapuri ja Jaapani omad. Nii et tegemist on kohaga, kus Aasia (toidu)maitsed on kokku pandud kogu maailma jookidega.

Vabad käed maitsete segamiseks

Võib arvata, et Aasia road valmivad autentselt, sest avatud köögis on vokkpannide taga asiaadid. Ka europiidsete tunnustega töötajaid on näha, kuid neil paistab olevat assisteeriv roll. Määratlus “mitme rahva köök” on andnud peakokk Heimar Kuusklerile maade ja maitsete segamiseks vabad käed ning ta tundub raamideta mängu nautivat. Roogade välimusele aitavad kaasa fusion-stiiliga sobivad originaalsed nõud.

Prantsuse-Ameerika köögist pärit veise-tartar on saanud lisandiks valge redise ja ingveriga marineeritud värske kurgi ribad ning vürtsika koreapärase kastme. Ettekandja soovitab liha-köögivilja kastmesse kasta, mitte kõike kokku segada. Fusion õitseb täies ilus, eksootiliselt vürtsikas kaste annab toorele lihahakkele eriliselt pikantse varjundi ja tavapärane veisetartar on saanud täiesti uudse iseloomu.

Rohelise mango salat ja Phad Thai ehk vokitud riisinuudlid laimi, kanamuna ja pähklitega olid mahult enam-vähem ühesugused, mitte kuigi lopsakad road. Mõlemale sai valida kas väikse (80 g) või suure (160 g) lisandi: tiigerkrevetid, kana-, veise- või pardifilee. Mangosalatisse kuulusid peale mango veel šalottsibulad, porgandid, Tai basiilik, pähklid ja Jaapani päritolu Yuzu kaste, mis kokku moodustasid kerge, värske, mahlakas ja parajalt eksootilise roa. Phad Thai nuudlid olid pisut liiga pehmed, kanafilee ülearu kuuma saanud ning tuim, aga tekstuuriapsudele vaatamata maitses ka see - Tai külaklassikut on lihtne armastada.

Desserdi valik ei õnnestunud

Matcha tee ja pistatsiatäidisega gyoza’de juurde polnud märgitud, mil viisil need valmistatud on ja ma ei taibanud seda ka küsida. Frittimine on aga valmistusviis, mida pigem väldiksin, kui vähegi õnnestuks. Enamasti ei õnnestu, menüüdes on kirjas pigem iga väiksemagi kastmetäpi koostis kui roa iseloomu kujundav valmistusviis.

Kevadel avatud TOA paistab praeguseks olevat juba tuttavaks söödud-joodud: kõik esimese korruse lauad olid reede õhtul broneeritud. Veel veidi lihvi teenindusele ja tegemist on igati mõnusa kohaga.

Jaga lugu:
Hetkel kuum