• Jaga lugu:
  Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

  Ossinovski: tahame uut valitsust Keskerakonnaga

  Jevgeni Ossinovski.Foto: Raul Mee

  Sotsiaaldemokraadid ja IRL tegid Taavi Rõivasele ettepaneku peaministri kohalt tagasi astuda. Uue partnerina nähakse Keskerakonda, peaministrina Jüri Ratast, ütles Ossinovski.

  Ossinovski ütles, et Reformierakond võiks jalga puhata. Ta ütles, et on ka oht, et Keskerakond ja Reformierakond teevad omakeskis uue valitsuse, kuid see on tema hinnangul pigem ebatõenäoline. Veel ei olnud ta Rõivasega sidet saanud, ent ootab selgust lähimatel päevadel. Uus valitsus võiks tekkida hiljemalt järgmise kuu aja jooksul.
  Uue valitsuse eeliseks praeguse ees nimetas ta näiteks seda, et 17 aastat Reformierakonna dikteeritud maksupoliitika saab läbi. "Tegeleme rohkem sotsiaalsete teemadega, sotsiaalse sidusustega, see on uute poliitiliste võimaluste avanemise aken. Saame teha asju, mida kaua pole teha saanud," ütles Ossinovski "Ringvaate" saates.
  "Ringvaates" kinnitas Ossinovski, et SDE ja Reformierakonna koostöö on lõppenud. Ta selgitas, et tavaliselt koalitsioonipartnerid ei umbusalda oma partnerit, aga kui koostöö on lõppenud - ja tänaseks ta on lõppenud - siis peaminister astub ise tagasi. Miks SDE sellise otsuseni jõudis? Sest Eesti jaoks on vaja langetada olulisi otsuseid, aga Taavi Rõivase valitsuse ajal need vinduvad. Teine põhjus on see, et paljud Reformierakonna liikmed on hakanud Keskerakonnale valitsuses kohti pakkuma. "Usaldus on kadunud. Ma usun et Taavi Rõivas on hea inimene ja on olnud siiras," kommenteeris Ossinovski, et usub, kui Rõivas ütleb, et pole ise Keskerakonnaga läbi rääkinud. 
  "Sotsiaaldemokraadid on kindlad, et tahavad moodustada uut valitsust, kuhu Reformierakond ei kuuluks," ütles ta. "Kindlasti oleme valmis ka näiteks Vabaerakonna mõtteid kuulama," ütles ta, lisades, et liiaga koalitsiooni pole siiski mõtet ehitada.  
  "Igasugune loogika ütleb, et suurim koalitsiooniliige valitsust juhib. Usun, et Jüri Ratasest saab hea peaminister," ütles ta. "Ahvi kombel pole vaja ennustada, kes on uus peaminister, minu nägemuses on see Jüri Ratas. Ma usun et Jüril on kõik võimed, et seda tööd hästi teha ja loomulikult sotsiaaldemokraadid teda selles toetavad."
  Saatejuhi küsimuse peale Edgar Savisaare kohta vastas Ossinovski: "Savisaare poliitiline karjäär on läbi, soovin talle edu oma õiguste kaitsel kohtus. Savisaar küll mingit rolli Keskerakonnas enam ei mängi."
  Tsahkna: oleme väärt paremat valitsust
  IRLi juht Margus Tsahkna ütles, et Taavi Rõivasele antakse võimalus väärikalt ametist tagasi astuda. "Alustame läbirääkimistega teiste erakondadega uue valitsuse moodustamiseks," teatas ta. Mis saab, kui Taavi Rõivas ei astu tagasi? Selle peale vastas Tsahkna, et eelduse järgi on Eesti demokraatlik riik. 
  Uue peaministri teemal aga Tsahkna spekuleerida ei tahtnud. "Ärme torma sündmustest ette. Ühegi konkreetse erakonnaga pole veel kohtumist kokku lepitud, see hakkab homme toimuma." Tema meelest on Reformierakond liiga kaua võimul olnud, vajame muutust ja Eesti riik on väärt paremat valitsust. 
  IRL teatas pressile, et eestseisus asus seisukohale, et tänaseks puudub valitsuse koostööks vajalik usaldus. "Kui usaldus on kadunud, pole aus teeselda ühist riigijuhtimist, arvestades Reformierakonna juhtide ähvardusi ja kontakte uue valitsusliidu moodustamiseks," seisis IRLi teates.
  Reformierakonna kibedad viljad
  Äripäeval ei õnnestunud eile õhtul tabada peaministrit ja Reformierakonna juhti Taavi Rõivast. Küll aga elasid Reformierakondlased oma kibestumust välja sotsiaalmeedias. 
  „Eesti poliitilise kultuuri uus madalpunkt. Ossinovski saatis peaministrile teate koostöö lõppemisest SMSi teel. Ilma ühegi põhjenduseta,“ säutsus riigihalduse minister Arto Aas. Ta lisas hiljem, et tõenäoliselt peatub nüüd ka haldusreformi lõpule viimine. „Riigireformid asenduvad laenude ja dotatsioonidega. IRLi abil suund vasakule.“
  Seevastu pikaaegne Reformierakonna juhtpoliitik ja praegune Tavidi nõukogu esimehe Meelis Atoneni sõnul seadis erakond end ise sellisesse olukorda. „Taavi mahavõtmisega sai hakkama nn Kaljuranna (toetus)Grupp. Nüüd teevad kannataja nägu, aga kahju just neist ei ole,“ säutsus Atonen. "Riigist ja paljudest teistest inimestest muidugi on kahju," lisas ta hiljem.
  Sotsid: enam ei ole aega
  Sotsiaaldemokraatliku erakonna juht Jevgeni Ossinovski teatas, et sotsiaaldemokraadid on alustanud konsultatsioone uue enamusvalitsuse moodustamiseks.
  Järgneb Jevgeni Ossinovski selgitus.
  "Poolteist aastat tagasi valiti mind SDE esimeheks. Ütlesin toona, et see, mis on meid siia toonud, ei vii meid enam edasi. Selle president Toomas Hendrik Ilvese tsitaadiga juhtisin tähelepanu asjaolule, et eelmise kümnendi lahendused majandus-, haridus-, sotsiaal- ja regionaalpoliitikas ei vii kiiresti muutuvas maailmas Eestit enam edasi.
  Valitsuserakonnana vastutame selle eest, et meie riigi areng ja inimeste heaolu oleks tagatud ka järgmises ning ülejärgmises põlves. See eeldab pika vaatega strateegilisi otsuseid juba täna. Sotsiaaldemokraadid kannavad valitsusvastutust mitte selleks, et olla võimul, vaid selleks, et neid otsuseid langetada.
  Oleme korduvalt juhtinud valitsusjuhi tähelepanu sellele, et valitsuse ambitsiooni on vaja oluliselt tõsta. Lauale tuleb võtta ka mõtteid, mida pole koalitsioonilepingus. Ka neid, mida ei ole erakondade valimisprogrammides. Maailm muutub liiga kiiresti, et ka neljaks aastaks koalitsioonilepingu loorberitele puhkama jääda.
  Tõsi, käesolev valitsus on sotsiaaldemokraatide eestvõttel teinud ära murrangulise laste ja perede toetamise reformi, mis märkimisväärselt vähendab laste vaesust ning tagab tulevikus võrdsemad võimalused kõigile.
  Samal ajal on paljudes muudes valdkondades pigem tegeletud kosmeetilise kõpitsemisega. Oleme viimase aasta jooksul tõstatanud mitmeid ühiskondlikku heaolu puudutavaid võtmeküsimusi. Oleme sõnades leppinud kokku õpetajate palga tõstmises 120% Eesti keskmisest, ent täna me pigem kaugeneme sellest eesmärgist. Oleme nõudnud madalama sissetulekuga inimeste maksukoormuse jõulist vähendamist, ent peaministri maksudogmatismist tulenevalt langeb järjepidevalt enim just kõrgepalgaliste maksukoormus. Lahenduseta on Eesti tervishoiu täiendav rahastamine ning Reformierakond on blokeerinud alkoholipoliitika karmistamise.
  Sotsiaaldemokraadid on näinud, et Taavi Rõivas ei ole võimeline tegema Eestile olulisi otsuseid. Oleme veendunud, et Eestil ei ole aega, et enam kauem otsuste järele oodata. Otsustamatus on kestnud liialt kaua. 
  Pikk valitsuses veedetud aeg on Reformierakonna ideedest tühjaks teinud. See, mis kunagi oli innovaatiline ja uus, on tänaseks vana ja kulunud. Aina enam näeme klammerdumist iganenud ideede külge ning võimetust asjakohaselt reageerida uutele ühiskondlikele väljakutsetele. Siinjuures ei asenda valitsuses otsustatud punktide hulk värskeid mõtteid, kuidas tagada Eestile parem tulevik.
  Eesti riigi juhtimine vajab uut energiat ja värskeid mõtteid. Lisaks välisjulgeoleku tagamisele peame pöörama suuremat tähelepanu ka sisejulgeolekule. Edendama ühiskondlikku sidusust ja sallivust erinevate ühiskonnarühmade vahel. Peame tegema tervikliku maksureformi, mis parandab inimeste toimetulekut, vähendab ebavõrdsust ja annab majandusele uue hoo. Peame hoogustama riiklikke investeeringuid olulistesse taristuprojektidesse, sest homse majanduskasvu seeme tuleb külvata juba täna. Peame murdma regionaalpoliitilise hääbumisspiraali ning toetama maaelu. Tänases valitsuses ei ole see võimalik.
  Nende eesmärkide saavutamiseks alustavad sotsiaaldemokraadid konsultatsioone uue enamusvalitsuse moodustamiseks."
  Jaga lugu:
 • Hetkel kuum

Auhinnatud personalijuht: mida kaasa pakkida 2021. tööaastast?
Tööaasta 2021 on andnud nõnda korraliku kogemustepagasi, et tasub mõelda, mis jätta sisse ka 2022. aastaks ning mis mitte, kirjutab Elisa personalivaldkonna juht, 2019. aastal Eesti mõjukaimaks personalijuhiks valitud Kaija Teemägi.
Tööaasta 2021 on andnud nõnda korraliku kogemustepagasi, et tasub mõelda, mis jätta sisse ka 2022. aastaks ning mis mitte, kirjutab Elisa personalivaldkonna juht, 2019. aastal Eesti mõjukaimaks personalijuhiks valitud Kaija Teemägi.
Bitcoini hind kolistas veel allapoole
Bitcoini hind langes laupäeva esimestel tundidel ligikaudu 10 protsenti, pikendades karuturul olemist, vahendab CNBC.
Bitcoini hind langes laupäeva esimestel tundidel ligikaudu 10 protsenti, pikendades karuturul olemist, vahendab CNBC.
Venelaste sotsiaalmeediaplatvorm läks riigi kontrolli alla
Venemaa suurim sotsiaalmeediavõrgustik VKontakte liikus sealse riikliku kontrolli alla, kui pärast mitut tehingut liikus suurosalus riigifirma Gazpromiga seotud ettevõtete kätte, vahendab Financial Times.
Venemaa suurim sotsiaalmeediavõrgustik VKontakte liikus sealse riikliku kontrolli alla, kui pärast mitut tehingut liikus suurosalus riigifirma Gazpromiga seotud ettevõtete kätte, vahendab Financial Times.
Kinnisvarabüroo: novembris olid Tallinna korteriturul rekordilised nii hind kui tehingute koguarv
Novembris Tallinnas müüdud korterite keskmine ruutmeetri hind tõusis rekordilise 2452 euroni, mis on 3% võrra suurem oktoobriga võrreldes. Kokku müüdi Tallinnas 1098 korterit, mis on viimase 15 aasta suurim tehingute arv, teatas kinnisvarabüroo 1Partner pressiteate vahendusel.
Novembris Tallinnas müüdud korterite keskmine ruutmeetri hind tõusis rekordilise 2452 euroni, mis on 3% võrra suurem oktoobriga võrreldes. Kokku müüdi Tallinnas 1098 korterit, mis on viimase 15 aasta suurim tehingute arv, teatas kinnisvarabüroo 1Partner pressiteate vahendusel.