Raivo Hein: Raasuke kipub vägisi liikuma

Raivo Hein ei usu, et konkurentsipiirangu puudumine Raasukese puhul probleem võiks olla  Foto: Andres Haabu
Kaisa Gabral • 24. november 2016 kell 10:45

Ettevõtja ja LHV Groupi nõukogu liikme Raivo Heina hinnangul on Erkki Raasuke ehitaja-tüüpi juht ja teda väga kinni hoida ei saa.

Raivo Heina sõnul on Erkki Raasuke ülesehtaja-tüüpi juht, keda LHV nõukogu heal meelel tegelikult ei tahaks ära lasta. “Ega me võib-olla ei lasekski teda ise ära, aga ta kipub vägisi liikuma. Ja ega me ei tahakski teda takistada tegelikult, sest ta on oma olemuselt ikkagi ülesehitaja,” ütles Hein.

“Ta on oma töö pangas selles valdkonnas suurest teinud. Kui ta tuli, siis me olime 10 miljonit kahjumis, ja kui ta läheb, oleme 20 miljoniga kasumis. Ta ise tunneb ka võib-olla, et ei saa käsi õliseks teha. Tal on rohkem administratiivne roll, aga tal on vaja tegutseda,” rääkis Hein. Raasuke ei taha tema sõnul mõelda ainult strateegiaid. “Nii nagu aednik tunneb, et on vaja sõrmed mulla sisse pista,” lisas Hein.

Tavaliselt on pangajuhtidel pärast ametist lahkumist konkurentsipiirang, et ei saaks kohe samas valdkonnas konkurendi juures tööle asuda. Raasukese peal seda ei rakendatud, mistõttu ta saab juba uuel aastal alustada loodavas DNB-Nordea ühendpangas. Heina hinnangul oleks suuromanikud selle nõude pannud, kui selleks oleks olnud alust. “Kui seda nõuet pole pandud, siis eks see on läbi mõeldud. Teades Erkkit, kes on äärmiselt aus inimene, siis ma isiklikult küll ei kardaks, et ta hakkaks uues pangas mingeid siseteadmisi ära kasutama,” lausus Hein.

Raasukese mantlipärjaks LHVs peetakse Madis Toomsalu. Kui Raasukest teadsid kõik, siis Toomsalu on tundmatu. Heina sõnul nõukogu alles koguneb sel teemal otsust langetama ja allkirju panema. “Nõukogule pandi ta kandidaadina ette ja nõukogu asub seda otsustama. Nii kaua kui allkirju ja otsust ei ole, ei saa öelda, et ta on selle koha peal,” selgitas Hein.

Hein pole Toomsaluga veel kohtunud, kuid juba homme avaneb tal see võimalus. “Käies nõukogu koosolekutel, me ei puutu kontoripoolega väga kokku. Temaga oleme mõned korrad koosolekul koos olnud, kus ta on ettekandeid teinud, aga rohkem mtte,” rääkis Hein. Ta ei soovinud kommenteerida, kas lisaks Toomsalule on nõukogul arutluse all veel teisigi kandidaate.

Hetkel kuum