Pille Ivask • 23. detsember 2016 kell 5:45

Iraan lõi Airbusiga käed

Airbus 350-100  Foto: epa

Airbus teatas eile, et on sõlminud lepingu Iraaniga, et müüa riigi lennufirmale Iran Air 100 lennukit, vahendab CNBC.

Tegu on järjekordse näitega sellest, kuidas Iraan püüab pärast Lääne sanktsioonide eemaldamist maailmamajandusse naasta.

Airbusi andmeil ostab Iraani lennufirma 46 Airbus A320 lennukit, 38 lennukit A330 ning16 lennukit A350 XWB. Lennukeid hakatakse Iraani tarnima järgmise aasta alguses, kusjuures esimene lennuk peaks Iraani jõudma enne 20. jaanuari ehk päeva, mil Donald Trump saab Ameerika Ühendriikide presidendiks.

Iran Airi juht on väidetavalt öelnud, et lepingu väärtuseks on hinnanguliselt 10 miljardit dollarit. Lennufirma on pikalt olnud hädas vananeva lennukipargiga, mistõttu tuleb Airbusi diil väga sobival ajal. Airbusi president Fabrice Bregier kommenteeris meediale lepingut kui äärmiselt olulist sammu Iraani lennunduse jaoks ning märkis, et lisaks lennukite müügile kaasnevad lepingutega ka pilootide treening, lennujaamategevused ning lennuliikluse haldamine.

Prantsuse lennufirma aktsia hind uudisele eriti ei reageerinud ning on olnud kogu aasta stabiilne, tõustes aastases lõikes vaid 1% võrra.

Hetkel kuum