Sirje Rank • 11. jaanuar 2017 kell 16:05

Trump: head suhted Putiniga on kasuks, mitte kahjuks

Uuel nädalal USA presidendi ametisse astuv Donald Trump andis täna ligi üle poole aasta esimese pressikonverentsi oma Trump Toweris.  Foto: epa

USA tuleval nädalal ametisse asuv president Donald Trump ütles täna pressikonverentsil, et head suhted Venemaa presidendi Vladimir Putiniga on kasuks ja mitte kahjuks.

Trump vastas küsimustele, mis puudutasid USA suhteid Venemaaga ja viimati meedias avaldatud kahtlusi, et Venemaal võib Trumpi kohta olla kompromiteerivat infot.

Trump taunis neid väited järsult ja süüdistas meediafirmasid BuzzFeed ja CNN klikijahis.

„Head suhted Venemaa presidendi Vladimir Putiniga tuleb arvata varade, mitte kohustuste hulka,“ ütles Trump, lisades, et Venemaa saab aidata võitluses ISISega. Viimane on aga Barack Obama administratsiooni tegevusetuse tagajärg. „Minu lahkudes on Venemaal meie riigi vastu suurem respekt kui siis, kui teised seda riiki juhtinud on,“ kordas Trump.

Rääkides küberrünnakutest USA vastu, ütles Trump, et Venemaa tegi seda, kuid sama on teinud USA vastu ka teised riigid nagu Hiina ja sarnast furoori nagu Venemaa puhul, pole sellest sündinud.

Trump kinnitas muu hulgas seda, et tal pole Venemaal ei tehinguid ega võlgu.

Hetkel kuum