Mait Kraun • 20. veebruar 2017 kell 16:50

Saudid investeerivad taastuvenergiasse kuni 50 miljardit

Tuulegeneraator  Foto: epa

Saudi Araabia plaanib taastuvenergiasse investeerida 50 miljardit dollarit, et rahuldada kodumaist energianõudluse kasvu, vahendab Bloomberg.

Saudid tahavad päikse- ja tuuleenergia tootmisvõimsust tõsta 10 gigavatini. Elektrijaamade ehitamiseks on korraldatud ka riigihange, mille võitjad selguvad juulis, teatas Saudi Araabia energiaministeerium.

„See on pikk protsess, mille käigus hakkab Saudi Araabia rohkem taastuvenergiat kasutama. See ei aita ainult meie ärisid hajutada – see aitab ka majandusele kaasa,“ ütles energiaminister Khalid Al-Falih. „Me plaanime üles seada maailma kõige atraktiivsema ja konkurentsivõimelisema taastuvenergia programmi.“

Mitmed Lähis-Ida riigid, näiteks Saudi Araabia, Araabia Ühendemiraadid, Jordaania ja Maroko, on alustanud taastuvenergia projektidega, mille eesmärgiks on naftakasutust vähendada. Lisaks loodetakse, et riigi kütuseimport väheneb. Saudid plaanivad 2023. aastaks saavutada taastuvenergia tootmises 10gigavatise võimsuse. Investeeringute maht võib ulatuda 30-50 miljardi dollarini, teatas Al-Falih eelmisel kuul Abu Dhabis.

Taastuv- ja tuumaenergia kasutamine on osa suuremast plaanist, mille Saudi Araabia aprillis avalikustas. Plaani eesmärk on vähendada riigi naftasõltuvust, mis on praegu valitsuse suurim tuluallikas.

Hetkel kuum