Pille Ivask • 12. märts 2017 kell 11:45

Mercedes tuli välja maailma edevaima linnamaasturiga

Maybach G650  Foto: epa

Kuna linnamaasturid on kõikjal üle maailma populaarsed, lubab Saksa autotootja Mercedes-Benz välja tulla kõige edevama ja kallima SUViga.

Toodetakse vaid 99 autot

Autol on 6liitrine V12 mootor

Võimsus 456 kW

Genfi autonäitus toimub sel aastal 9.-19. märtsil

Autotootja väidab, et Genfi autonäitusel rahva ette toodud Mercedes-Maybach G650 saab olema kõige uhkem linnamaastur, mis seni teedel vuranud. Neljarattalise hind on umbes pool miljonit dollarit ning neid tehakse üksnes 99. Müüma hakatakse sõidukeid selle aasta augustis.

Linnamaasturil on V12 mootor ning seega on see võimeline reisijaid vedama nii üle kõrbe liivadüünide kui ka mõistagi sõidutama linnatänavatel. Auto sisemus on ehitatud selliselt, et ees istuvad sõitjad saavad end taga istujatest eraldada tumeneva klaasiga. Samuti ei pea tanklast ostetud kohvi kiiresti ära jooma, sest autosse on paigaldatud topsihoidjad, mis hoiavad kuuma joogi soojana. Ja külma joogi jahedana. Mõistagi on autol nahksisu ning sõitjate lõbustamiseks suured ekraanid. Business Insider kirjutab, et istmetesse on seadistatud massaažiprogrammid, millest üks meenutab suisa laavakivi massaaži.  

Mercedese linnamaasturite äri juht Gunner Guethenke kommenteeris uut megaautot ja märkis, et ettevõte on proovinud sellesse autosse panna kõik omadused, mis ühel moodsal ning luksuslikul autol olema peavad.  

Autoturul räägitakse viimasel ajal peamiselt kas isesõitvatest autodest või loodussõbralikest neljarattalistest. Kuigi ka Daimler tunneb survet neis valdkondades palju ära teha, on ettevõte hakanud üha enam panustama ka väga rikastele inimestele mõeldud autodele. Samal ajal jätkatakse mõistagi ka nii-öelda tavaliste autode tootmist.

Bloomberg kirjutab, et just selline strateegia aitas möödunud aastal Mercedesel BMWst luksusautode müügis ette minna. See omakorda tähendas, et Daimleri kasuminumbrid suurenesid ning selle raha on ettevõte juba suunanud edasiseks uurimistööks ning investeeringuteks.

Kalleid autosid tuleb juurde

Näib, et ülikalliste linnamaasturite turuletoomine on saanud juba reegliks. Volkswagen tuli möödunud aastal välja Bentley Bentaygaga, mis on praeguse seisuga kõige kallim tootmises SUV. Auto hind on 229 100 dollarit.

BMW peaks järgmisel aastal välja tulema aga uue Rolls-Royce’iga, mille hind jääb 400 000 dollari juurde.

Hetkel kuum