Äripäev • 3. aprill 2017 kell 12:13

Peterburi metroos kärgatas plahvatus

Plahvatus Peterburi metroos  

Peterburis toimus ühe metroorongi vagunis plahvatus, vahendab uudisteagentuur TASS. Viimastel andmetel toimus plahvatus Sennaja väljaku metroopeatuse ja Tehnoloogiainstituudi metroopeatuse vahel. Teine, plahvatamata pomm, mis tehti kahjutuks, leiti Vosstanija (Ülestõusu) väljaku metroojaamast.

Pealtnägijate sõnul on mitmeid kannatanuid, vahendab Interfax. Ühe uudisteagentuuri allika sõnul oli plahvatus võrdlemisi nõrk, 200-300 grammi trotüüli ekvivalenti.

????? ????????? ? ????? ?????-?????????? https://t.co/V9Hsrkcvnk— ????????? (@interfax_news) April 3, 2017

uudis täieneb

????? ? ????? ? ??????????. ?????? https://t.co/jwlgjia5Tn— ????????? ????? (@tvrain) April 3, 2017

Hiljem on teatatud kümnekonnast hukkunust ning lisaks on haavatuid. Kinnitamata andmetel võis plahvatusi olla kaks. Lisaks Sennaja väljaku peatusele olevat toimunud plahvatus ka Tehnoloogiainstituudi peatuses.

?? ?? ?? pic.twitter.com/V5rTpYpdys— ?? (@sranysovok) April 3, 2017

Kell 15.40 kohaliku aja järgi suleti Peterburi metroo. 

10 ??????? ??????? ??? ?????? ? ????????????? ?????https://t.co/8zkNccXuAL pic.twitter.com/zGrWQcShSN— ???? (@tass_agency) April 3, 2017

Terrorivastase võitluse komitee saatis välja teate, et täna umbes 14.40 toimus Peterburis Tehnoloogiainstituudi ja Sennaja väljaku peatuse vahel teadmata seadeldise plahvatus. Selle tulemusel on hukkunuid ja haavatuid. Kohapeal on FSB, siseministeeriumi ja eriolukordade ministeeriumi töötajad. Käib n evakueerimine ning kannatanutele osutatakse meditsiiniabi.

???????????? ???????????????????? ??????? ????????????? ?????-?????.????????? ? ??????? ??? ? ??????? ? ??????????:https://t.co/Td0EuxjZvt pic.twitter.com/o4IAqLfOxX— ??? (@ru_rbc) April 3, 2017

Ria Novosti teatas juba 50 kannatanust.

??? ??????? ? ????????????? ????? ?????????? 50 ??????? https://t.co/EhEKR3CSTF pic.twitter.com/qE53sKPwkE— ??? ??????? (@rianru) April 3, 2017

Täna viibib Peterburis ka Venemaa president Vladimir Putin, kes kohtub seal Valgevene presidendi Aleksandr Lukašenkaga. Putin juba avaldas kõigile kannatanutele kaastunnet.

?? 16:00 ???????? ? ?????? ? ?????? https://t.co/jwlgjia5Tn pic.twitter.com/T33JoVZU2q

— ????????? ????? (@tvrain) April 3, 2017

Hetkel kuum