Märt Belkin • 10 aprill 2017

DNB ja Nordea ühendpank tuleb turule aasta teises pooles

DNB ja Nordea Balti ühendpanga nimeks saab Luminor  Foto: Nordea, DNB

DNB ja Nordea Balti üksuste Luminori nime kandvaks finantsgrupiks ühinemine lükkub kolmandasse kvartalisse, siis alustab pank ka tegevust.

Algselt pidi tehingu lõpuleviimine jääma teise kvartalisse, ent nüüd jääb see aasta teise poolde. Ühinemine venib seetõttu, et Rootsi finantsinspektsioon andis Luminorile ühendpanga regionaalset olulisust arvestades täitmiseks lisajuhised.

"Luminorile valitud strateegiat uus planeeritav tähtaeg ei muuda. Küll aga annab uus tähtaeg meile võimaluse teha täiendavaid samme tagamaks klientidele sujuvat teenusepakkumist alates ühinemispäevast," ütles DNB turundus- ja kommunikatsioonijuht Hedwig Meidra.

Tööd plaanibki Luminor uue pangana alustada kohe, kui ühinemine on toimunud ehk kolmandas kvartalis. "Täpset kuupäeva on keeruline öelda, sest tehingu lõpuleviimine sõltub regulaatorite ja ametkondade heakskiitudest," rääkis Meidra.

Kolme Balti riigi kohalikud ametkonnad on praeguseks DNB ja Nordea Balti üksuste ühinemiseks vajalike taotluste menetluse lõpetanud ning ühinemist analüüsitakse Euroopa tasemel. Praegu on konsultatsioonid Euroopa Komisjoni ametnikega pooleli.

Nordea ja DNB teatasid mullu suvel, et ühendavad Eestis, Lätis ja Leedus äritegevuse ning toovad Baltikumis turule iseseisva panga. Peakontor hakkab asuma Eestis. Ühendpanka hakkab juhtima pikaaegne LHV juht Erkki Raasuke.

Hetkel kuum