Äripäev • 20. aprill 2017 kell 8:44

Riigifirmade dividendid toovad eelarvesse 136 miljonit

Riigi äriühingud maksavad eelarvesse 136 miljonit eurot dividende.  Foto: PantherMedia/Scanpix

Valitsus kinnitas riigi äriühingutelt sel aastal riigieelarvesse makstavate dividendide summaks 136 miljonit eurot.

Dividendide kogusumma kasvab võrreldes 2016. aastaga ligikaudu 42,6 miljonit eurot. Kokku laekub dividende 12 riigi äriühingult.

Suurimad dividendide maksjad on AS Tallinna Sadam 48 miljoni euroga, Eesti Energia AS 47 ja AS Elering 20 miljoni euroga.

Järgnevad Lennuliiklusteeninduse AS (8,2 miljonit eurot), AS Eesti Loto (7 miljoni eurot), AS Eesti Teed (3,3 miljonit), AS Eesti Post (1,3 miljonit eurot).

Veel maksavad dividende AS Eesti Loots, AS Vireen, AS Teede Tehnokeskus, AS Kredex Krediidikindlustus, AS Eesti Kaardikeskus. 

"Riik lähtub dividendide määramisel iga ettevõtte majandustulemustest, eelkõige puhaskasumist, likviidsusest ja investeeringutest," ütles rahandusminister Sven Sester. "Head majandustulemused võimaldavad planeeritust suuremat dividendijaotust kuuel ettevõttel. Samas on kolmel ettevõttel dividendijaotus planeeritust väiksem ja nii toetame pikemas perspektiivis riigi võimalusi oma ettevõtetelt kestlikult tulu saada."Riigil on tegutsevaid äriühinguid 31, millest 29 on riik ainuomanik või otsustusõigusega. Äriühinguid on kuue ministeeriumi valitsemisalas.

Hetkel kuum