Jaguar leiutas ajamasina

Jaguar E-Type'id uues keskuses.  Foto: Jaguar Land Rover
Andres Haabu • 12 juuli 2017

Jaguar Land Rover on valmis saanud suure klassikalistele sõidukitele pühendunud autokeskuse, kirjutab Briti autoajakiri Car.

Uus töökoda toob kokku projektid ja töötajad kümnest eri asukohast West Midlandsis. Uus rajatis näeb välja rohkem nagu särav modernne tehas kui hubane Haynesi juhendite ja teetassidega garaaž.

Uues ja koguni 14 000 ruutmeetril laiuvas töökojas saab korraga töötada 54 sõiduki kallal. Uus töökoda on Jaguar Land Roveri (JLR) väitel suurim omataoline maailmas.

JLR Classic alustas eraldi divisjonina märtsis 2016, kui liikus ettevõtte erioperatsioonide tegevdirektori John Edwardsi käe alla. Edwards ütles avatseremoonial, et valminud töökoda on justkui unistuste vabrik. "See on palju rohkem kui lihtsalt hoone - see on meie klientide jaoks Jaguar Land Rover Classicu mõistus ja süda.”

Classic toimetab neljal suunal. On jätkuautod – näiteks kuus kergekaalulist E-Type'i kupeed, mis on juba valmis. Samuti on töös üheksa uut käsitsi ehitatavat Jaguar XKSSi. Loomulikult taastab JLR Classic ka autosid, nii klientide omi kui ka ise leituid.

Land Rover Series 1 sai esimesena kapitaalse taastamise osaliseks, nüüd on JLR naasnud ka E-Type'i (285 000 £) ja varajaste Range Roverite (135 000 £) juurde. Valminud autod on taastatud ülimalt kvaliteetselt, nagu otse tehasest.

Veel tegeleb JLR klassikute varuosadega ja kasutas töökoja avamist selleks, et rääkida avalikkusele oma taasleitud kiindumusest unustusse vajunud XJ220 vastu, mis oli kunagi kalleim ja kiireim seeriatootmises olev auto maalimas. Esimeseks sammuks saab uute Jaguari tunnustatud rehvide arendamine koostöös Pirelliga, mis ilmusid veidi varem avalikkuse ette toodud sõltumatu xj220 spetsialisti Don Law Bridgestone rehvide kannule. Uusi rehve on hädasti vaja, sest kulunud 25aastased rehvid hoiavad mitmeid XJ220 tänavatelt eemal.

Samuti hakkab Jaguar pakkuma klassikaliste autode rajapäevasid ja Land Roveri maastikusõidu elamusi. Tehasesse saab ekskursioonile minna alates septembrist.

JLR Classic  Foto: Jaguar Land Rover
Hetkel kuum