Äripäev • 1. november 2017 kell 9:03

Ryanairi juht O'Leary tuleb Pärnusse

Michael O'Leary on järgmise aasta Pärnu Juhtimiskonverentsi peaesineja.  Foto: epa

Ryanairi juht ja suuromanik Michael O'Leary on järgmise aasta Pärnu Juhtimiskonverentsi peaesineja, astudes Pärnus üles järgmise aasta 17. mail.

"Michael O'Leary on väga keerulises turuolukorras suutnud ettevõtte tulemusi üha parandada ja kontrollida," lausus konverentsi programmijuht Toomas Tamsar. "Ryanair on erakordne ettevõte. Seda armastatakse ja vihatakse. Mis peaasi – temaga lennatakse."

Hiljuti soetas Ryanairi aktsiat ka Äripäeva börsitoimetuse juhitav Investor Toomas. "O'Leary on selle sajandi üks Euroopa säravamaid tippjuhte," lausus börsitoimetuse juht Juhan Lang, kes lubab kindlasti minna teda Pärnusse kuulama.

Sisuliselt on Ryanair algusest peale teinud seda, mida paljud teised lennufirmad alles tegema hakkavad: suurt kulude kokkuhoidu läbi suruma. Nii teatas Scandinavian Airlines oma teise kvartali majandusaruandes, et plaanib senisest veelgi karmimat, kolme miljardi Rootsi krooni suurust säästuprogrammi. Itaalia lennufirma Alitalia, mille töötajad suurest kärpeprogrammist keeldusid ja sellega suursponsori Etihad Airwaysi minema peletasid, vaagub nüüd hinge.

Eile avaldatud esimese poolaasta tulemused – Ryanair arvestab majandusaastat meie mõistes teise kvartaliga alustades – näitavad, et kontsern kasvatas septembri lendude tühistamislainest hoolimata kasumit 11 protsendi võrra, 1,2 miljardilt 1,3 miljardile eurole. Käive kasvas 4,1 miljardilt 4,4 miljardile eurole. Reisijate vedu kasvas 11 protsendi võrra.

Pärnu Juhtimiskonverentsi kava koos teiste esinejatega ilmub veebi lähinädalatel. Küsimusteks ja pileti soetamiseks palun saada seni meil Äripäeva konverentside toimetuse juhile Marili Niidumaale aadressil marili@aripaev.ee.

Hetkel kuum