Eduminut: Meelis Atonen

Meelis Atonen  Foto: Andres Haabu
Jürgen Klemm • Andres Haabu • 13. detsember 2017 kell 9:45

Sel korral vastab Eduminuti rubriigis lihtsatele küsimustele ekspoliitik ja Tavidi nõukogu liige Meelis Atonen.

Meelis Atoneni nimi on Eesti päevauudistes sage. Aastatel 1999–2008 kuulus ta riigikogusse, olles vahepeal ka majandusminister Juhan Partsi valitsuses.  

Aastal 2007 suundus Atonen tööle valuutavahetuse ja väärismetalliäriga tegeleva ettevõttesse Tavid, kus on nõukogu liige ja kullasuuna juht. 

Meelis Atonen on tuntud ka spordimaailmas. Nimelt peetakse teda Eesti kõige rohkem maratone läbinud harrastussportlaseks.

Kultuurileht KesKus kirjutas Atonenist kui suurest raamatusõbrast. Ta rääkis lehele, et käis üsna palju spordilaagrites ja -võistlustel ja nendel reisidel luges üpris valimatult kõike, mis ette jäi. KesKus jätkab: "Ja ette jäi paljugi. Ilmselt rohkemgi, kui mõnel teisel Atoneni eakaaslasel. Ning siin on põhjuseks midagi ootamatut – nimelt küüditamine. Meelis Atoneni vanaisa saadeti Siberisse ning eluks ajaks jäi talle kehtima Eestis elamise keeld. Ta asus Läti Valkasse, kuid soovis panna oma poja, Meelis Atoneni isa siiski Eesti Valga kooli. See ei tahtnud hästi õnnestuda. Lõpuks oli Eesti poolel asuvatest koolidest vaid vene oma nõus poisi vastu võtma. Nõnda kasvas Meelis Atonen üles peres, kus vene keelt vallati ja selles keeles ka loeti. See avardas lugemisvõimalusi. Liiati oli tol ajal raamatute nimetuste arv nõnda palju väiksem, et vähemasti eesti keeles lugesid inimesed suuresti ühtesid ja samu asju."

Hetkel kuum