Tartu saab uue õppehoone 28 miljoni euro eest

28. detsember 2017, 10:34
Raivo Randi ehitusfirma Rand ja Tuulberg võitis koos Ehitustrustiga Tartu Ülikooli uue õppehoone riigihanke.
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20171228/NEWS/171229788/AR/0/AR-171229788.jpg

Tartu ülikool sõlmis ehitusfirmade Rand ja Tuulberg AS ning AS Ehitustrustiga lepingu uue õppe- ja teadushoone Delta ehitamiseks. Hoone ehitus läheb maksma 28,4 miljonit eurot.

Rand ja Tuulberg ning Ehitustrust esitasid riigihankele ühispakkumuse summas 28 425 600 eurot. Hoone ehitus algab 2018. aasta jaanuaris ja õppetöö algab hoones hiljemalt 2020. aasta alguses.

Tartu ülikooli arendusprorektori Erik Puura sõnul koondub Deltasse ülikooli infotehnoloogia, arvutiteaduse, arvutitehnika ja robootika, majandusteaduse ja ärinduse ning matemaatika ja statistika alane õppe- ja teadustöö. "Soovime ka, et loodavas keskkonnas avaneksid senisest palju paremad ja uued võimalused ettevõtluskoostööks ja uusettevõtluse arenguks," ütles ta.

Arvutiteaduse instituudi juhataja professor Jaak Vilo sõnul on uus hoone hea keskkond arendada ideid ja käivitada ettevõtteid. "Sünergia, mis tekib majanduse, IT ja matemaatika noorte talentide kokku paiskamisest, peaks olema väga atraktiivne ettevõtetele, kes otsivad uusi ideid või tehnoloogilisi lahendusi oma probleemidele," ütles ta.

Õppehoone ehitust finantseeritakse osaliselt teadus- ja arendusasutuste ja kõrgkoolide konkurentsivõime soodustamisele suunatud institutsionaalsest arendusprogrammist ASTRA.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
28. December 2017, 10:51

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing