Äripäev • 19. veebruar 2018 kell 5:14

Konkurentsiameti käed jäävad apteegituru ohjamisel lühikeseks

Konkurentsiameti peadirektor Märt Ots  Foto: Andras Kralla

Konkurentsiameti peadirektor Märt Ots leiab, et parim monopoli vastu võitlemise viis on luua terve konkurents ja kaaluda apteegireformiga seatud piirangute tühistamist, kirjutas Eesti Päevaleht.

Apotheka ja Südameapteegi võimalikku seost väljaandele kommenteerides vastas konkurentsiamet, et kuna äriregistri ja väärtpaberite registri andmete põhjal ei saa kaht apteegiketti pidada teineteisega valitseva mõju kaudu seotuks, polegi millestki rääkida. Selleks, et firmasid saaks kuidagigi seotuks pidada, oleks ametil vaja vettpidavaid andmeid.

Sama seis on Euroapteegiga, mille kaubamärki kandvad kuus uuemat apteeki on kõik 49% osaluse kaudu seotud tundmatute Leedu firmadega, mis on aga registreeritud Leedu ravimite hulgifirma Euroapothecaga samale aadressile. Selline seos on uute proviisorapteekide puhul teadupärast keelatud, tõi Päevaleht välja.

Ots tõdes, et neil on pea võimatu taolisi seoseid tuvastada, sest nad saavadki lähtuda üksnes avalikest andmetest. Otsa sõnul saab varjatud seoseid ja omandit välja selgitada ainult kriminaalmenetlusega. Peadirektori jutu järgi saab konkurentsiamet kriminaalasja alustada üksnes keelatud kokkulepete ehk kartelli kahtluse korral. „Valitseva mõju tuvastamiseks ei ole ametil õigust ühegi ettevõtte kontorist arvuteid ära võtta ega nende seife avada,” märkis ta.

Loe pikemalt tänasest Eesti Päevalehest.

Hetkel kuum