Äripäev • 19. veebruar 2018 kell 7:56

Leedukad peitsid aknaraamidesse 225 000 pakki salasigarette

Leedukad peitsid aknaraamidesse 225 000 pakki salasigaretti  Foto: MTA

Maksu- ja tolliameti (MTA) ametnikud pidasid 10. veebruaril Paldiski sadamas tollikontrolli veoauto, mille koormast leiti 4 498 000 miljonit salasigaretti.

MTA uurimisosakonna talitusejuhi Siim Rudissaare sõnul saabus Leedu registreerimismärgiga veoauto koos haagisega Ikla kaudu Eestisse ja oli samal päeval minemas Paldiskist Rootsi laevale.

Ametnikel tekkis kahtlus, et haagisel oleva koorma sisse võib olla salakaupa peidetud. "Kauba saatedokumentide järgi olid koormaks olevad aknad toodetud Lätis, aga aknaraamidel olid viited teise riigi aknatehasele. Kontrollisime veokit ning avastasime kokku ligi 225 000 pakki ehk 4 498 000 tükki Valgevene maksumärkidega ja maksumärgistamata sigaretti, mis olid peidetud akende sisse," rääkis Rudissaar.

Juhtunu asjaolude uurimiseks on alustatud kriminaalmenetlust. Kriminaalasja kohtueelse menetluse juht, Põhja ringkonnaprokuratuuri ringkonnaprokurör Eleliis Rattam ütles, et kriminaalmenetluse käigus tuvastatakse kuriteo täpsemad asjaolud, muu hulgas sigarettide tarne- ja müügiahel ning salakaubandusest tulusaajad. 

Eelmine suurem kogus salasigarette avastati mõni nädal tagasi jaanuari teises pooles, kui samuti Paldiskis Rootsi laevale suunduval haagisel olnud koormast avastati turbakottide vahele peidetuna 1 049 000 maksumärkideta tubakatoodet. "Selle koguse avastamisele aitas kaasa ka tubakakoer, ütles Rudissaar.

Eelmisel aastal avastati Paldiski sadamas kahel korral, et läbi Paldiski püüti vedada kokku ligi 11 miljonit salasigaretti. "Need avastused näitavad, et Paldiski sadama kaudu liikuvad koormad meie suurendatud tähelepanu all," lisas Rudissaar.

Hetkel kuum