Jaanus Vingi kinnisvaral ligi 800 000 euro eest kohtulikke hüpoteeke

04. mai 2018, 10:15
Jaanus Vingi koduõuelt viiakse ära kalleid sõidukeid.
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20180504/NEWS/180509865/AR/0/AR-180509865.jpg

Altkäemaksu võtmises kahtlustatava Tallinna Linnatranspordi (TLT) praeguseks endise remonditöökodade asejuhi Jaanus Vingi üheksale Tallinnas asuvale kinnisasjale on seatud 772 864 euro eest kohtulikke hüpoteeke.

Suurim hüpoteek, ligi 275 000 eurot, on konfiskeerimise asendamise tagamiseks seatud Vingi elukohale Rannamõisa teel. Mäletatavasti viis keskkriminaalpolitsei sealt ära ka terve hulga kalleid tsikleid ja autosid.

Lisaks on Vingi nimel Tallinna erinevates linnaosades kaheksa korterit ning ka kõigile neile on seatud kohtulikud hüpoteegid.

Kuni kahe miljoni euro suurune altkäemaksu võtmise kahtlustus

Keskkriminaalpolitsei korruptsioonikuritegude büroo pikk info ja tõendite kogumine kulmineerus selle aasta 3. aprillil politseioperatsiooniga, mille käigus toimus mitu läbiotsimist ja peeti kinni isikuid.

Tallinna Linnatranspordi ASi kontor.

Kinni peeti linna transpordiettevõtte juhatusse kuulunud advokaadibüroo Lextal vandeadvokaat Alar Urm, bussiliiklusteenistuse direktor Andres Herkel, bussiremonditöökodade juht Hannes Erbsen ning bussiremonditöökodade asejuht Jaanus Vink.

Neist esimest kolme kahtlustatakse riigihangete nõuete rikkumises ning eelise andmises ning Vinki altkäemaksu võtmises.

Juba aastaid suhteliselt tagasihoidlikul garaažide asejuhataja ametikohal töötanud Vingile heidetakse ette suures ulatuses altkäemaksu võtmist aastail 2012–2017 selle eest, et nii kasutatud busside kui ka remonditeenuste ja kaupade hangetel saaksid eelise kindlad ettevõtted. Altkäemaksuna saadud vara maht küündib kokku kahe miljoni euroni.

Maakohus andis loa võtta Vink prokuratuuri taotlusel esialgu kuni kaheks kuuks vahi alla.

TLT lasi Vingi etteteatamistähtaega järgimata alates 4. aprillist ametist lahti ning on praeguseks töösuhte lõpetanud ka Herkeli ja Erbseniga.

Lisaks on juhatusest lahkunud Urm ning ka juhatuse esimees Enno Tamm on teatanud oma tagasiastumisest. Skandaali tõttu lahkus ametist TLT nõukogu esimees, Tallinna linnapea Taavi Aas.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
04. May 2018, 09:51

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing