Äripäev • 16 mai 2018

Kripo pidas kinni Tallinna spordikeskuse juhi

Toomas Ristlaan (paremal) koos abilinnapea Mihhail Kõlvartiga.  Foto: Andras Kralla

Keskkriminaalpolitsei otsib läbi Tallinna Sõle spordikeskust, menetlustoimingute läbiviimiseks on kinni peetud spordikeskuse juht Toomas Ristlaan, teatas linna spordi- ja noorsooamet.

Esialgse kahtlustuse järgi võttis Ristlaan ühelt spordikeskuse kliendilt korduvalt altkäemaksu selle eest, et viimane saaks endale sobivamaid sportimisaegu, nende eest oleks tasu soodsam ning asjaajamine sujuks kiiremini.

Prokuratuur teatas, et kriminaalasi algatati poolteist nädalat tagasi ning täna alustati esimesi avalikke menetlustoiminguid – kahtlustatava kinnipidamisega ning temaga seotud asukohtade läbiotsimisega.

Spordivaldkonda kureeriv Tallinna abilinnapea Vadim Belobrovtsev kinnitas Raepressi vahendusel, et on toimuvaga kursis. „Personaliotsustest saame rääkida siis, kui oleme keskkriminaalpolitseilt saanud täielikuma info,“ ütles Belobrovtsev kommentaariks.

Kurikuulus keskus

Sõle spordikeskus avati eelmise aasta lõpus, napilt enne viimast valimispäeva. Mullu oktoobris sattus keskus ka Äripäeva huviorbiiti, kuna selgus, et linna raha omastamises mullu süüdi mõistetud keskerakondlane Alar Nääme ja altkäemaksu võtmises süüdistatav Tallinna Sadama endine tippjuht Allan Kiil said mõlemad vastavatud spordikeskuses tööd.

Nääme asus tööle Sõle keskuse arendusjuhina ning Kiil oli areenimeister. Mõlemaid kutsus sinna meeste endi kinnitusel tööle Tallinna spordi- ja noorsooameti juht Rein Ilves.

Praeguseks juba ammu endist Tallinna spordi- ja noorsoojuhti Ilvest on aga pikka aega seostatud korruptsioonijuhtumitega. Sel kuul sai asi ka ametliku käigu: keskkriminaalpolitsei pidas Ilvese kinni ning endine spordijuht sai korruptsioonikahtlustuse.

Hetkel kuum