Äripäev • 28. mai 2018
Jaga lugu:

Soomlased tahavad osta Eestis kolme kuuga sada korterit

Kortermaja City Residence avamispidu  Foto: Raul Mee

Soomlaste idufirma Kodit.io tahab Eestis osta kolme kuuga 100 korterit. See on sama palju, kui soomlased tavaliselt terve aasta peale Tallinnas kinnisvara ostavad.

Idufirma kasutab korterite hindamiseks tehisintellekti, ettevõtte kinnisvaraandmebaas on automatiseeritud ja põhineb algoritmidel, mis muudab ettevõtte teatel turuväärtuse arvutamise oluliselt kiiremaks ja täpsemaks.

Soome idufirma partner Eesti turul on Uus Maa Kinnisvarabüroo. Kodit.io tegevjuht Kalle Salmi selgitas, et lõpliku hinnapakkumise tellimiseks tuleb siiski broneerida tasuta korteri ülevaatus, mille teeb Uus Maa Kinnisvarabüroo spetsialist.

Äripäev kirjutas märtsis, et soomlaste osa Eesti kinnisvaraturul on väike, näiteks eelmisel aastal ostsid Eesti residendid Tallinnas 12 700 eluruumi ja Soome residendid ainult 121 eluruumi, nendest 47 Tallinna kesklinnas.

Erineval arvamusel oli märtsis kohalikest spetsialistidest vaid Center Kinnisvara juhataja Christian Ayrer, kes arvas, et mull Stockholmi kinnisvaraturul ja pingestunud olukord Helsingis avaldab mõju Tallinna kinnisvaraturule. „Nimelt pingestus Helsingi kinnisvaraturg eelmise aasta jooksul tasuvus- ja taluvuspiirile, selle tulemusel hakkas soomlaste raha Tallinna kinnisvaraturule voolama,“ leidis Ayrer.

Vaata seoseid nende isikute ja firmadega:
Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas