Kohtumäärus sulges Türil asuva BENU apteegi

Benu Apteegi üks haru ei oleks tohtinud kolida, otsustas riigikohus.  Foto: Erik Prozes
Triin Tabur • 10. juuni 2018
Jaga lugu:

Tartu halduskohtu määrusega on Türi apteek alates 7. juunist suletud kuni kohtuvaidluse lahendamiseni.

Türi apteekide esindaja tegi kohtule avalduse sulgeda Türil asuv BENU apteegiketi apteek esmase õiguskaitse tagamiseks. BENU esindaja kinnitusel on Tartu halduskohtu määrusega BENU apteek Türil alates eilsest, 7. juunist, kuni kohtuvaidluse lahendamiseni ajutiselt suletud.

Riigikohus tühistas selle aasta mai lõpus Tartu halduskohtu ning Tartu ringkonnakohtu otsused kahe ketiapteegi kolimisest vastavalt Türile (BENU) ja Tamsallu (Euroapteek). Vastupidiselt eelmistele kohtuastmetele jõudis riigikohus seisukohale, et apteegi omandireformi nõuetele mittevastavad apteegiomanikud (jõustub 2020. aastal) ei või teatud tingimustel oma apteekide tegutsemiskohti muuta.

Kohtumenetluse käik lühidalt:

Türil asuvad Türi Apteek OÜ ja OÜ Folia Apteek kaebasid kohtusse ravimiameti otsuse ja soovisid, et kohus tunnistaks õigusvastaseks ravimiameti 13. novembri 2015. aasta otsuse Türi linnas avatud üldapteegi osas.Tartu Halduskohtu 2. juuni 2016. a otsusega jäeti kaebus rahuldamata.Türi Apteek OÜ ja OÜ Folia Apteek palusid apellatsioonkaebuses halduskohtu otsuse tühistada ja kaebuse rahuldada. Tartu Ringkonnakohus võimaldas 8. novembri 2017. aasta otsusega muuta tühistamiskaebuse tuvastamis­kaebuseks, jättis apellatsioonkaebuse rahuldamata ja halduskohtu otsuse muutmata, kuid muutis halduskohtu otsuse põhjendusi.Riigikohtu halduskolleegium leidis 2018. a mai lõpus tehtud otsuses, et kahe apteegi kaebus tuleb rahuldada ja ravimiameti otsus vaidlustatud osas õigusvastaseks tunnistada.

Jaga lugu:
Hetkel kuum