Äripäev • 13. juuli 2018 kell 6:42

Ryanairi streigid häirivad suvist lennuliiklust

Kui kokkulepet ei tule, võivad uued streigid tabada Ryanairi juba augustis - kõige magusamal eurooplaste puhkuseperioodil.  Foto: EPA

Odavlennufirma Ryanairi Iiri pilootide eilsest streigist ajendatuna on ka Hispaania, Itaalia, Portugali ja Belgia pardameeskonnad otsustanud protestida, mille tõttu on lennud 25. ja 26. juulil häiritud, hoiatas lennufirmadelt hüvitiste sissenõudmiseks loodud ettevõte Skycop pressiteate vahendusel.

Aprillist alates on Ryanairi pardameeskonnad ja pilootide ühendused nõudnud õiglaseid töötingimusi, kuid lennufirma juhtkond ei ole midagi ette võtnud. Iiri Pilootide Ühingu (IALPA) teadaandele 12. juulil streikida vastas Ryanair palvega see ära jätta ning hindas pilootide protesti "ebavajalikuks".

Reisijanumbrite poolest Euroopa suurima odavlennufirmaga lendab aastas umbes 130 miljonit inimest. Mullu septembris tühistati 400 000 reisija lennud vigaste töögraafikute tõttu, ainuüksi tänavu juunis olid 210 000 reisija lennud häiritud lennuliiklusteenistuse streikide pärast.Iirimaa rahvusringhäälingu RTE teatel võis eile alanud 24-tunnine streik mõjutada umbes 42 000 reisijat.

Reisijatel, kelle lennud on lennufirma töötajate streikide tõttu tühistatud või hilinenud, ei ole õigust kuni 600 euro suurusele kompensatsioonile, kuna Euroopa Nõukogu määruse kohaselt liigituvad lennufirmade töötajate streigid erakorraliste asjaolude alla. Seega ei ole lennufirmad kohustatud kannatanud reisijatele  hüvitist maksma.

Nüüd algatas Skycop rahvusvahelise petitsiooni ning kogub allkirju Euroopa Nõukogu määruse muutmiseks.

Hetkel kuum