Laenuvõtjad toitsid Swedbank Eesti kasumit

18. juuli 2018, 08:17
Swedbank
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20180718/NEWS/180719717/AR/0/AR-180719717.jpg

Swedbank Eesti esimese kuue kuu kasum ulatus 98,3 miljoni euroni, mis tähendab 10protsendilist kasvu võrreldes eelmise aasta sama ajaga.

Kasvu vedasid kõrgemad tulud ja laenukahjumite reservi vähenemine, kommenteeris Swedbank Eesti tulemusi.

"Aasta esimesel poolel oli laenuturg tänu majanduse heale olukorrale ja madalatele intressimääradele nii era- kui ka ärisegmendis endiselt aktiivne. Palgad kasvavad jätkuvalt, mis on hea siseturul tegutsevatele sektoritele nagu kaubandus, finantsteenused ja kinnisvara. Paraku halvendab püsiv palgasurve eksportivate ettevõtete konkurentsivõimet," ütles Swedbank Eesti peadirektor Robert Kitt.

Laenud ja hoiused
Laenuportfell kasvas 9 protsendi võrra. Toetatuna tugevast majanduskasvust ja jätkuvast palgatõusust kasvasid nii eraisikutele kui ettevõtetele antud laenud ja liisingud. Hoiuste maht kasvas 11 protsenti. Kasvasid nii eraisikute kui ettevõtete hoiused.

Krediidikvaliteet
Laenukahjumite reserv vähenes 7,1 miljonit eurot, võrreldes 2017. aasta sama perioodi 0 miljoni euroga.

Tulud ja kulud
Puhas intressitulu suurenes 5,5 protsenti. Tõus oli peamiselt tingitud suurematest laenumahtudest. Puhas teenustasutulu kasvas peamiselt klientide aktiivsuse tulemusena 4,6 protsenti. Kasvasid tulud nii kaartide kui maksete töötlemiselt. Kogukulud langesid 1,1 protsendi võrra. Languse põhjuseks olid madalamad turundus- ja halduskulud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
18. July 2018, 08:20

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing