Äripäev • 9. september 2018 kell 6:00
Tehnopoli juht Jaak Raie.  Foto: Terje Lepp

FoodDocs võtab sihikule Saksamaa turu

Teaduspark Tehnopol aitab Prototroni ja Ajujahi konkursi võitjal FoodDocsil saavutada edu Euroopa ühel suuremal jaekaubanduse turul Saksamaal, kus tegutseb 25% ettevõtte potentsiaalsetest klientidest.

FoodDocs arendab ja pakub digitaalset toiduohutuse platvormi, aidates toiduga tegelevatel ettevõtetel tagada, et toiduohutuse dokumendid vastaksid seadusele ja kõik vajalikud nõuded oleksid alati täidetud.

„Eesti turg on nii väike, et vaid siin tegutsedes on start-upil võimatu suureks kasvada ning seetõttu otsime oma võrgustike kaudu pidevalt võimalusi, et aidata neid ka erinevatele välisturgudele. Praegu oleme loonud tihedad koostöösuhted Berliini, Pariisi ja Barcelonaga, et aidata Eesti startuppidel nendel turgudel kanda kinnitada ja edu saavutada,“ ütles Tehnopol Startup Inkubaatori kogukonnajuht Triin Ilves.

Ilvese sõnul on Tehnopol abiks nii välisturule sisenemiseks vajalike ettevalmistuste tegemisel kui ka oma partnerite kaudu sihtturul reaalsete toimivate kontaktide loomisel, et n-ö „jalg ukse vahele saada.“

“FoodDocsi meeskonnal on väga hea meel, et meid valiti Access2Europe 3kuulisse Berliini CUBE programmi. Seda enam, et veerand meie EU sihtturust asub justnimelt seal. Meie eesmärgiks on leida programmi raames kohapeal võimalikult palju kontakte, läbi kelle hakata testima toote sobivust sealse turu jaoks,” ütles FoodDocsi müügi- ja turundusjuht Katrin Liivat.

Teaduspark Tehnopol aitab startupidel siseneda erinevatele Euroopa turgudele Access2Europe projekti kaudu ning selle raames võõrustatakse välismaa startuppe ka Eestis. Koostööd tehakse kolme partneriga – CUBE asukohaga Berliinis, Saksa-Prantsuse Kaubanduskoda Pariisis ja Peninsula Barcelonas.

Programmis osalevatele startuppidele pakutakse kohandatud programmi neljas sihtkohas ning neil on võimalik kandideerida kolm kuud kestvasse inkubatsiooniprogrammi, mille käigus saab lähemalt tutvuda kohaliku ökosüsteemi ja nende liikmetega ning luua väärtuslikke partnerlus- ja kliendisuhteid. Lisaks sellele saavad startupid tasuta tööruumid, ligipääsu inkubaatoris toimuvatele üritustele ja mentorabi.

Hetkel kuum