Äripäev • 12. november 2018 kell 9:33

Eesti Posti suurinvesteering avab uksed

Eesti Post avab täna oma viimaste aastate suurima investeeringu, uue logistikakeskuse uksed.  Foto: Omniva

Eesti Post avab täna Tallinna külje all uue logistikakeskuse, mille maksumus oli 17 miljonit eurot.

Uue logistikakeskuse rajamise näol on tegemist kontserni ühe suurima projektiga viimase 20 aasta jooksul. Töö kolimine uude logistikakeskusesse on ka 100 uue pakiautomaadi paigaldamise kõrval ettevõtte olulisimaks fookustegevuseks sel aastal, teatas riigifirma.

4. novembril kolis Omniva kogu pakisorteerimise ning pakilogistika Rae valda uude logistikakeskusse ning käivitas tööprotsessid uues kohas.

Lisaks suuremale võimekusele parandab uus keskus ka efektiivsust. Näiteks Omniva praeguses Pallasti tänava sorteerimiskeskuses puutub kaup inimesega kokku 8 korral, uues keskuses 1–2 korda.

Liinil on 400 kogujat, mida on võrreldes praeguse liiniga enam kui kümme korda rohkem ning see vähendab oluliselt täiendava käsitsitöö vajadust kohalikes jaotuskeskustes.

Hoone maksis 10 miljonit eurot

Logistikakeskuse maja maksis 10 miljonit eurot, millele lisandub käibemaks, selle ehitas NOBE kaubamärki kasutava Nordecon Betooni ja Eventus Ehituse konsortsium. Kogu kompleks läheb maksma üle 17 miljonit euro.

Keskusest hakkavad läbi minema kõik Eestisse sisenevad, Eesti-siseselt liikuvad ning Eestist välismaale suunduvad pakid ja kirjad. Pinda on seal 13 000 ruutmeetrit.

Hetkel kuum