Riigikogus ei saanud valitsuse algatatud keskkonnaameti ja keskkonnainspektsiooni ühendamine vajalikku toetust, mistõttu jäi vajalik seadusemuudatus vastu võtmata.

- Maris Lauri oli üks mitmest reformierakondlasest, kes jättis keskkonnaameti ja keskkonnainspektsiooni ühendamise üle hääletamata.
- Foto: Andras Kralla
Kahe asutuse ühendamise üle hääletas kohal olnud 79 saadikust 65, kellest 49 oli poolt ja 16 oli vastu. See tähendab, et kohal olnud saadikutest 14 jätsid hääletamata. Erapooletuid ei olnud. Ühendamiseks vajaliku seaduse vastu võtmiseks oli aga vaja vähemalt riigikogu koosseisu häälteenamus ehk 51 saadiku toetus. Eelnõu langes menetlusest välja.
Hääletamata jätnud 14 riigikogulasest 13 kuuluvad Reformierakonna fraktsiooni.
Kahe asutuse asemel loodav amet oleks jäänud täitma kõiki seniseid kahe ameti põhifunktsioone.
Artikkel jätkub pärast reklaami
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!