Äripäev • 3. jaanuar 2019 kell 11:53

Maxima teatas Eesti üksuse uue juhi

Maxima Grupp nimetas Eesti üksuse uueks juhiks seni mullu septembrist ettevõtte ajutise tegevjuhina tegutsenud Marko Põderi.

Maxima Eesti uus juht Marko Põder on jaemüügisektoris tegutsenud üle 10 aasta.  Foto: Raul Mee

Marko Põder hakkab grupi teatel tegutsema nii Eesti üksuse juhatuse esimehe kui ka alalise tegevjuhi ametikohal.

Mullu sügiseni juhtis Maxima Eestit Vygintas Šapokas, kes lahkus Maxima Grupist, et minna juhtima Hispaanias sealset Supersoli jaeketti.

Enne Maxima Eesti juhatuse esimeheks ja tegevjuhiks saamist töötas Põder kaks aastat ettevõttes operatsioonide direktorina (COO) ja juhatuse liikmena. Tal on enam kui 10aastane kogemus jaemüügisektoris. Põder õppis Riias Stockholmi Kõrgemas Majanduskoolis (SSE Riga) jaemüügi juhtimist ning ta omab EBSi (Estonian Business School) diplomit juhtimis-coaching'us.

"Minu prioriteet on tagada ettevõtte jätkusuutlik kasv, keskenduda klienditeeninduse kvaliteedile ja organisatsiooni sisekultuurile," ütles Põder pressiteates.

Maxima Eesti müügitulu oli 2017. aastal ligi 464 miljonit eurot, ettevõtte ärikasum ulatus pea 8 miljoni euroni. Maxima Eestile kuulus 2017. aasta lõpu seisuga 76 kauplust ja ettevõttes töötas üle 4200 inimese.

Maxima Gruppi kuuluvad Maxima jaekauplustekett Balti riikides, Stokrotka jaekett Poolas, T-Marketi kett Bulgaarias ning Baltimaades tegutsev e-toidukauplus Barbora.

Maxima Grupp kuulub Vilniaus Prekyba Gruppi, mis on üks suurimaid jaekaubanduse kontserne Baltikumis ning Kesk- ja Ida-Euroopas.

Hetkel kuum