Äripäev • 11. veebruar 2019 kell 13:00

Hans H. Luik sisenes laenuvahendusärri

Täna alustas tegevust ettevõtja Hans H. Luige osalusega krediidivahendusportaal Compara, mis aitab valida laenupakkumiste vahel ja kohe ka laenulepingu sõlmida.

Hans H. Luik.  Foto: Andres Haabu

Compara on LoanFinerile kuuluv kaubamärk, millele finantsinspektsioon väljastas 2017. aastal krediidivahendaja tegevusloa. LoanFineri tuumikaktsionär on Aktiva Finants, mille tegelik kasusaaja on äriregistri andmetel meediaärimees Hans H. Luik.

Hans H. Luik on rikaste TOPis kõrgel kohal

Värskeimas Rikaste TOPis on Hans H. Luik 80,4 miljoni euroga 33. kohal. Luik on börsifirma Ekspress Grupp suurim aktsionär, ta on investeerinud ka kinnisvaraärisse.

Esialgu saab Compara vahendusel taotleda ilma tagatiseta laenu summas kuni 15 000 eurot, kuid peagi lisanduvad valikusse ka eluasemelaen ning autoliising. „Comparaga tänaseks liitunud krediidiandjad TF Bank, Credit24, Laen.ee ja Monefit on ühtlustanud enda laenutaotluse küsimustikke, tehes sellega võimalikuks pakkumiste võrdlemise. Loodame Comparaga peagi liitumas näha ka teisi pankasid ja krediidiandjaid," lausus Compara eestvedaja Ando Noormets, kes on endine Julianus Inkasso arendusdirektor.

LoanFineri tuumikaktsionäri Aktiva Finantsi juhatuse esimees on Ülar Maapalu, kes on ka Julianus Inkasso juht. Baltimaades krediidihaldusteenuseid pakkuva Aktiva Finantsi bilansimaht on 20 miljonit eurot, grupi ettevõtetes töötab 100 inimest.

Hetkel kuum