Dmitri Fefilov • 18. aprill 2019 kell 7:11

Eile lendas Moskvasse mitu ärimeest

Hillar Teder oli üks neist ärimeestest, kes eile õhtul Moskvasse lendas.  Foto: Eiko Kink

Eile õhtul oli Tallinn-Moskva lennuk rahvast täis – leidus ainult paar vaba kohta äriklassis. Reisijate seast vaatas vastu mitu tuttavat ärimeest.

Enne pardaleminekut istus akna all esmalt märkamatuks jääda võiv Eesti Raudtee juht Erik Laidvee ja luges süvenenult „Tõde ja õigust“. Hiljem selgus, et ta ei reisi üksinda.

Lennukis jäi silma ettevõtja Hillar Teder. „Lähete saatkonna avamisele?“ uurisin temalt. „Hmm, ei, kuid jõuan homme ka sinna,“ vastas ta ja päris siis juba minult: „Ega te juhtumisi Alla Pugatšova kontserdile lähe? Selline kontsert tuleb ette kord elus.“ Seejärel teeb Tederi abikaasa meile kiiresti selgeks, et oleme kontserdile lootusetult hiljaks jäänud – Pugatšova on juba laval.

Lennukis möödus ka Toomas Tamsar, kes järgmisel kuul loobub tööandjate keskliidu juhi tööst. Tervitas põgusalt Tederit ja liikus edasi.

Peagi astus lennukisse ettevõtja, Standardi juhatuse liige Enn Veskimägi. „Miks sa ilma naiseta reisile lähed?“ imestas Teder. Veskimägi kostis: „Tiit Vähiga tulin.“

Tekkis lootus

Veskimägi läks Moskvasse spetsiaalselt saatkonna avamisele. “Dialoog on parem kui vaikimine,” rääkis Veskimägi reisi lõpus. “Presidentide kohtumine annab lootust. See on meie majandusele oluline, sanktsioone pole kellelegi vaja.”

Veskimägi sõnul oli ta üks neist, kes pakkus välja, keda Vene poolelt saatkonna avamisele kutsuda. “Mõned ei saanud, mõned keeldusid, mõnele kutset ei saadetud,” ütles ta. Küsimusele, kes saatkonna avamisele saabuvad, ütles ta lennukist välja astudes kaks nime: Anton Vaino (Kremli administratsiooni juht) ja Juri Ušakov (Venemaa presidendi Vladimir Putini nõunik).

Ainult Erik Laidvee ja Tiit Vähi lendasid äriklassis. Tollikontrollis satuvad nad taas kokku Enn Veskimäega ja kui nende passidesse lüüakse pitsatid, kaovad kõik kolm silmist.

President lendab teise lennukiga

Eesti president Kersti Kaljulaid eileõhtuse lennukiga Moskvasse ei läinud. Kaljulaid lendas Venemaale täna hommikul Portugalist.

Eesti saatkonna avamine on täna kell 12.30. Pärast seda, kell 13.30 kohtub Kaljulaid Kremlis Vladimir Putiniga.

Hetkel kuum