Jaga lugu:
Põhja-Tallinn on kallimate korterite otsijate seas hinnatud piirkond.  Foto: Raul Mee

Pooli koduostjaid tõmbab Tallinn, aga mitte Nõmme ja Pirita

Tervelt 39 protsenti Eesti elanikest tahab vahetada kodu – ligi pooled neist eelistavad uue kodu asukohana Tallinna ja Harjumaad, selgub Kantar Emori kodukinnisvara uuringust.

Niinimetatud Suur-Tallinna kodu soovijad hindavad oma tulevase kodu maksumuseks keskmiselt 100 000–150 000 eurot, sellal kui Eestis tervikuna näevad koduotsijad hinda pigem 30 000–70 000 euro vahemikus.

Kauguse tõttu kesklinnast pole kuigi ahvatlevad Tallinna äärepiirkonnad, sealhulgas Nõmme ja Pirita. "Mida kõrgem on otsitava kinnisvara väärtus, seda enam kalduvad inimesed eelistama korterit kesklinnas," märkis Kantar Emori uuringuekspert Tauno Mändla. "Nende hulgas, kes ei pea paljuks maksta kodu eest 150 000 eurot või enamgi, on kesklinna järel suhteliselt ligitõmbavad ka Põhja-Tallinn ja Kristiine."

Mändla sõnul eelistavad lähima viie aasta jooksul eluaseme ostmise kavandajad korterit uues või renoveeritud majas. „Kui vanem eramu säilitab koduotsijate silmis oma suhtelise väärtuse, siis järelturu korter on selgelt vähem ahvatlev võrreldes uuega,“ kommenteeris ta.

Kantar Emori uuring „Minu uus kodu 2019“ kaardistas Eesti elanikkonna hinnangu majanduslikule kindlustundele, nõudluse elukondliku kinnisvara turul, koduotsijate poolt eelistatud piirkonnad ja kinnisvaratüübid.

Jaga lugu:
Hetkel kuum