Äripäev • 19 mai 2019

Raadiohommikus: parima juhi Jaanus Vihandi soovitused

Coop Eesti juht Jaanus Vihand pälvis tänavu tiitli Parim Juht.  Foto: Andras Kralla

Nädala esimene, esmaspäevane hommikuprogramm keskendub juhtimisele, sest läinud reedel selgus konkursi Eesti Parim Juht 2019 tulemused.

Tiitli pälvinud Coop Eesti juht Jaanus Vihand räägib intervjuus, miks ta ei soovita noortel bossideks hakata ja jagab esimesi emotsioone pärast tiitli võitmist.

Konkursi žürii liige, Luminori privaatpanganduse Balti üksuse juht Gunnar Toomemets selgitab, miks peab juht avalikkuses silma paistma ja sõna võtma ning vastama pidevalt küsimusele "miks".

Juhtimiskonsultant Mait Raava selgitab, mille poolest erineb Coop Eesti teistest organisatsioonidest ja samuti paljastab ühe suure puudujäägi Eesti juhtide töös.

Veel tuleb juttu ideekonkursist, millega Tallinna Sadam sadama-ala rohkem linnaga seob. Sel teemal tuleb külla rääkima Tallinna Sadama arendusosakonna juht Hele-Mai Metsal.

Hommikuprogrammi veavad Kaspar Allik ja Rivo Sarapik.

Saatepäev jätkub järgmiste saadetega.

11.00–12.00 "Kuum tool"

Sel korral kommenteerivad kuumemaid teemasid Parim Juht 2019 Coop Eesti juht Jaanus Vihand ja parima juhi konkursi finalist, advokaadibüroo Sorainen juht Aku Sorainen. Arutame Eesti majandusruumi jätkusuutlikuse ja konkurentsivõime teemasid ja küsime, milliseid juhtimispraktikaid peaks rakendama pingeliste kaubandussuhete kontekstis nii Euroopa Liidus kui ka Eestis. Lisaks võtame fookusesse Eesti maine juhtimise muutuste ajastul.

Tippjuhtide arutelu veab Allan Rajavee.

12.0013.00 "Juhi jutud"

Saates on külas konkursi Parim Juht 2019 finalist, lennukihooldusteenuseid pakkuva Magnetic MRO juht Risto Mäeots. Juttu tuleb sellest, kuidas ta kavatseb ettevõtte käibe lähiaastatel mitmekordseks kasvatada, milliseid inimesi enda meeskonda otsib ning kuidas saada spetsialistist tippjuhiks.

Saatejuht on Rivo Sarapik.

13.0014.00 "Tööstusuudised eetris"

Saade keskendub sel korral Operaili tegemistele. Saates on juttu Operaili edasistest plaanidest – räägime vedurite ehitamisest, kaubaveost, digiraliseerimisest, vagunite rendist ja paljust muust. Külas on Raul Toomsalu, juhatuse esimees.

Saadet juhib Harro Puusild.

15.0016.00 "Lavajutud"

Saade on sel korral salvestatud Pärnu Juhtimiskonverentsil, kus toimus Euroopa Parlamendi kandidaatide debatt. Kohal oli SDE esinumber Marina Kaljurand, Keskerakonna kandidaat Andrei Korobeinik, Eesti 200 esinumber Lauri Hussar, Reformierakonna esinumber Andrus Ansip ja Isamaa esinumber Riho Terras.

Vestlusringi juhtisid Äripäeva raadio juht Birjo Must ja Äripäeva peadirektor Igor Rõtov.

Kuulake Äripäeva Raadiot sagedusel 92,4 Mhz või veebist otsestriimina/järelkuulamisena aadressil raadio.aripaev.ee.

Hetkel kuum