Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Tippettevõtjate järgmine äriplaan ulatub Eestist välja
Kuigi Eesti kasvatab oma majandust kiiremini kui mõnigi vana Euroopa riik, peavad ettevõtjad leidma tarku lahendusi, et püsida kasvukursil.
Tänavusel Äriplaanil keskendusid Eesti tippjuhid keskkonna küsimustele ja selgitasid, milliseid kasvu ja kasumi võimalusi pakub süsinikuvaba tulevik.
Foto: Raul Mee, fotograaf
Täna konverentsi Äriplaan 2020 avanud peaminister Jüri Ratas kordas mullusel Äriplaanil Eesti Panga endise presidendi Ardo Hanssoni välja öeldut – Eesti majandust kasvatanud pärituul on vaibumas.
Hõbe on tänavu hinnatõusult kullale alla jäänud, sest investorid otsivad kullas geopoliitiliste pingete, kaubandussõja ja majanduslanguse riskide vastu kaitset. Samas püsib hõbeda tööstuslik nõudlus tugev ja tänavu on oodata turul suurt puudujääki, mis toetab hinda ka edaspidi.