Koit Brinkmann • 8. mai kell 10:00

Kunagine suurärimees sai pankrotiavalduse

Margus Reinsalu eelmise aasta suvel president Toomas Hendrik Ilvese korraldatud Eesti sõprade kokkutulekul.  Foto: LIIS TREIMANN

Ettevõtja Jaak Roosipuule kuuluv Neticom OÜ esitas varasemalt suurärimeheks tituleeritud Margus Reinsalu vastu pankrotiavalduse, mille Harju maakohus ka menetlusse võttis.

Kohus määras ajutiseks pankrotihalduriks Oliver Ennoki ning keelas võlgnikul ajutise pankrotihalduri nõusolekuta vara käsutada.

Videoistung on plaanis kohtus pidada järgmisel nädalal.

Saaga Neticom OÜ antud laenude tagasisaamiseks on kestnud hulk aastaid. Juba 2013. aastal kirjutas Äripäev, et Neticom taotleb Reinsalu ettevõtte KC Grupp ASi pankrotti. Neticom oli KC Gruppi ja tema tütarettevõtteid finantseerinud erinevate tehingutega, kokku olid summad oluliselt suuremad kui hagis väljatoodud laen 290 000 eurot ja tagastamise tähtajad olid Roosipuu sõnul 2012. aasta juulis.

Vahepeal käisid Roosipuu ja Reinsalu pikalt ligi 1,3 miljoni euro suuruse võla pärast kohut. Läinud aasta augustis jõustus Tallinna ringkonnakohtu otsus, mille järgi oli Roosipuu firmal õigus oma raha tagasi nõuda.

Reinsalu ebaõnnestunud äritehingud kerkisid huviorbiiti, kui Eesti Ekspress kirjutas aastate krahhist, mis meest tabas: rohkem kui 600 rikast eurooplast jäi pika ninaga, oodates aastaid Reinsalu firmalt kortereid ja villasid Marokos. Peale selle kaotas ka Reinsalu raha, kui üritas teha maailmakuulsaks spordijooki Fat Burner.

Veel 2009. aastal kirjutas Eesti Ekspress, et suurärimehest edukal kinnisvaraarendajal Reinsalul on 14 luksusautot, kaks kaatrit ja osalus erareaktiivlennukis Learjet 60.

Reinsalu, kes tavaliselt intervjuudes oma autodest rääkida ei soovinud, paljastas, et tema autopargis on kullatud Rolls-Royce Phantom, Mini Cooper S, piiratud seeria Volvo, Bentley, BMW, Ferrari, Porsche ja tema lemmik - maailma üks kiireimaid seeriatootmises olevaid autosid, Pagani Zonda (340 km/h). Fotod olid väljas ka tema firma KC Grupp kodulehel.

2010. aastal algatas Reinsalu koos president Toomas Hendrik Ilvese ja EASiga Eesti sõprade kokkutuleku.

Äripäeva 2012. aasta sügisel ilmunud Rikaste TOPis oli Reinsalu 25. kohal 65,5 miljoni euro suuruseks hinnatud varaga. Aasta hiljem oli Reinsalu 251. kohal ning vara väärtuseks 10 miljonit eurot.

Viimati jõudis Reinsalu 2017. aasta sügisel ilmunud Rikaste TOPi, kui ta platseerus 34,5 miljoni euro suuruseks hinnatud varaga 77. kohale.

Hetkel kuum