RMK möödunud aasta käive ulatus 221,3 miljoni ja ärikasum 84,4 miljoni euroni. Vaid 2018. aastal on RMK kasum olnud suurem – 89 miljonit eurot.

- Puidu väljavedu.
- Foto: Kaupo Kikkas
Traditsiooniliselt moodustas suuremas osa RMK käibest puidu müük, kokku 218,8 miljoni euro suuruses summas. Käive kasvas peamiselt kerkinud hinna tõttu – kui 2020. aastal maksis müüdud puidu kuupmeeter keskmiselt 45,8 eurot, siis eelmisel aastal 57,1 eurot. Samas müüs RMK eelmisel aastal vähem puitu kui aasta enne seda – 2021. aastal 3,8 miljonit kuupmeetrit, 2020. aastal 4 miljonit, edastas ettevõte pressiteates.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Ministri pilk liigub erametsaomanike poole
Keskkonnaminister Erki Savisaar võtab esimesel võimalusel arutamiseks ettevõtlusministri ettepaneku suurendada Eestis metsade raiemahtu, et tööstussektorile sõjast tingitud toorainepuudust ja hinnatõusu leevendada.
Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Andres Sutt tegi Keskkonnaministeeriumile ettepaneku ajutiselt suurendada raiemahtusid, et leevendada Venemaa sõjategevusest Ukraina vastu ja kaasnenud sanktsioonidest ning ebakindlusest tingitud toorainete puudust Eesti tööstusettevõtetele, teatas majandus- ja kommunikatsiooniministeerium.
Viimastel aastatel on kasvanud oluliselt saematerjali ja muu puidutööstuste toormaterjali import Eestisse. Ligi kolmandik impordist tuli Venemaalt.
2021. aastal lisandus Tallinna börsile rohkem ettevõtteid, kui ilmselt ükski investor oleks osanud loota. Samal ajal on börsiettevõtete hingeeluga kursis olevad eksperdid öelnud, et ka tänavu näeme me börsil rohkelt uusi ettevõtteid. Uurisime Eesti investorite käest, mis firmasid nad kodubörsil näha tahaksid.
Tõhususe ja pikaajalise kasvu poole püüdlevad organisatsioonid seisavad üha sagedamini silmitsi esmapilgul tehnilise, ent tegelikult strateegilise probleemiga – valed mobiiliseadmete valikud võivad märkimisväärselt vähendada ettevõtte tootlikkust ning kasvatada kulusid.