Aasta algusega võrreldes on märgata, et vähenema on hakanud teenuste eksport ja import Venemaaga.
Foto: Andras Kralla
Kui jaanuarikuus toodi Venemaalt kaupu 222 miljoni euro väärtuses, siis augustis veidi üle poole vähem ehk 101 miljoni eest, selgitas statistikaameti analüütik Jane Leppmets. Ta rõhutas, et oluline on meeles pidada, et arvestus käib jooksevhindades, mida mõjutab hinnatõus.
Viimaste nädalate jooksul on maksu- ja tolliamet avastanud Luhamaa, Koidula ja Narva tollipunktides juhtumeid, kus on põhjust kahtlustada, et kaubavedajad esitavad piirangute vältimiseks võltsitud veo- ja tollidokumente, teatas maksu- ja tolliamet.
Eesti tööstusettevõtted tunnetavad välisnõudluse vähenemist ja näevad lähikuudel ekspordivõimaluste halvenemist, kirjutab Swedbanki peaökonomist Tõnu Mertsina.
Kaheksanda sanktsioonipaketiga kehtestab Euroopa Liit G7 kokkulepitud nafta hinnalae ning laiendab piiranguid teenustele, ekspordile ja impordile. Eesti ettepanekul lisatakse paketti keeld teatud krüptovara teenuste osutamisele Venemaa kodanikele, elanikele ja ettevõtetele.
Euroopa Liidu liikmesriigid leppisid kokku, et kehtestavad Vene naftale hinnalae, ikka püüdlusest vähendada Kremli tulusid. Hinnalagi on osa kaheksandast Moskva-vastaste sanktsioonide paketist.
Kuidas saavad ettevõtted teha teadlasi kaasates hüppe uuele tasemele, sellest tuleb juttu värskes Äripäeva raadio sisuturundussaates. Kogemuslugusid jagavad kosmosettevõte ja biopõhiste ehitusmaterjalide valmistaja.