Vaidlus, kuidas platvormidel töötavate inimeste õiguste eest paremini seista, kestis Euroopa Liidus aastaid ning oli juba nurjumas. Kompromiss sai lõpuks võimalikuks, kui Eesti ja Kreeka Euroopa suurriikidele selja keerasid.
- Euroopa liikmesriikidel tuleb kodus paika panna kriteeriumid, millal on digiplatvormide kaudu töötavad inimesed töötajad ja millal teenusepakkujad. Foto: Andras Kralla, fotomontaaž
Euroopa Liidus teenivad mingit sissetulekut erinevatel platvormidel, põhiliselt kullerite ja taksojuhtidena, kümned miljonid inimesed. 2025. aastaks prognoositakse, et neid on 43 miljonit, ning töötlevas tööstuses töötavate inimeste arvu (29 miljonit) ületasid platvormid juba eelmisel aastal.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Küberturvalisus peaks olema igaühe igapäevaelu lahutamatu osa. Olenemata sellest, kas oled eraisik, väikeettevõtja või suurfirma juht, mõjutab digitaalne maailm paratamatult kõiki, kes internetis toimetavad. Tele2 ärikliendi erilahenduste ja IT-teenuste juht Janek Jaago selgitab, miks on vähemalt esmane digikaitse hädavajalik igale kasutajale.