Lillekasvatus vajab miljonites investeeringuid tehnoloogiasse
“Kui ma ütlen, et ma olen lillekasvataja, siis mõned arvavad, et olen muusikakooli juures olev tädi, kes lilli müüb. Tegelikult olen tööstusliku lillekasvatuse maaletooja,” jagas Nurmiko asutaja Jaak Ungerson saates “Võitjate põlvkonnad”.
Nurmiko aiand avas pärast põlengut taastatud kasvuhoone ja poe. 2019. aastal osales üritusel ka president Kersti Kaljulaid. Foto: Liis Treimann
Ungersoni sõnul on praegune lillekasvatus vägagi seotud tehnoloogiaga. Tööstusliku lillekasvatuse juures on palju elektroonikat, mehaanikat ning mehhaniseerimist, mis on ka suurim põhjus, miks kõik Ungersonide pere kolm poega on lillekasvatusäriga liitunud.
Tulekahju üle elanud ja energiahindadest räsitud Nurmiko taimekasvatus lubas otsustada jaanipäevaks, kas nad jätkavad taimede kasvatamisega. Tänaseks on selge, et vahepeal tagasi tõmmanud energiahinnad annavad võimaluse taimekasvatusega jätkata.
Suvehooaja lähenedes valmistuvad paljud Eesti ettevõtted suuremaks töökoormuseks. Rohkem kliente, rohkem tellimusi, rohkem liikumist. On täiesti loogiline, et sellega koos kasvab ka vajadus lisatööjõu järele – olgu selleks abikäed köögis, leti taga, ladudes või suurüritustel. CVKeskus.ee tööportaal aitab igal aastal sadadel tööandjatel hooajaks sobivaid inimesi leida. Aga tõeliselt edukad on need, kes ei otsi lihtsalt käsi appi, vaid näevad hooajatöös pikemat mängu.