Eestis on vähe insenere, sest valdkond ei paista piisavalt seksikas. Isegi kui töötasu ulatub 3000 euroni kuus, siis ainult sellest ei piisa, märkisid insenerifirmade juhid ja aasta noore ettevõtja nominendid Sander Mitendorf ja Silver Pütsep.
Mitendorf ja Pütsep rääkisid Äripäeva raadio saates “Kuum tool”, et ühest küljest ei ole insenerihariduse omandamine kerge, kuid keeruline on jõuda valdkonna kuvandi positiivse küljega noorteni juba ammu enne gümnaasiumi.
Kuigi noor ettevõtja Robin Pass veel ei konkureeri Rikaste TOPi jõudnutega, siis ettevõtlusteekonna särava alguse on ta küll teinud. Tema ettevõte Social Buzz on mitu aastat järjest kasvanud kordades ning 20aastase firmas töötab viis inimest.
„Sõprade ees oleks see veits flex ka, et saan neli kilo,“ ütleb inseneritudeng Kristjan Taimla. Palgast rääkimine ei ole noorte jaoks tabu, Z-põlvkond arutab seda teemat lõdvalt.
“Meil garaažis on kaks autoharidusega meest ja kaks IT-haridusega meest,” naerab Hendrik Tasa. Tal on punane habe ja tätoveeringud. Vabal ajal tegutseb ta modellina: ta on teinud reklaame spaadele ja koeratoidule. Aga tema lemmiktöövahend on plekigiljotiin.
Hõbe on tänavu hinnatõusult kullale alla jäänud, sest investorid otsivad kullas geopoliitiliste pingete, kaubandussõja ja majanduslanguse riskide vastu kaitset. Samas püsib hõbeda tööstuslik nõudlus tugev ja tänavu on oodata turul suurt puudujääki, mis toetab hinda ka edaspidi.