Rahandusministeerium Jürgen Ligi ütles, et kestlikkusaruanne ei toeta pingutust vähendada bürokraatiat, kuid ettevõtted raporteerivad ka vabatahtlikult, et anda kindlust tarbijale ning parandada oma turupositsiooni.
Foto: Liis Treimann
Suurettevõtjad ehk teine laine peab 2025. aasta asemel raporteerima 2027. aasta kohta ning kolmas laine ehk börsil noteeritud väikese ja keskmise suurusega ettevõtjad 2026. aasta asemel 2028 kohta.
ESG-aruandluse juhtimise kontekstis tuleks rohkem tegeleda eetika parendamisega, vastasel juhul võib ettevõte panna aruandesse kirja talle meelepärased, mitte õiged numbrid, ütles SOL Balticsi tegevjuht Rinel Pius.
“Tuleb valus aeg, kuid lõpuks bürokraatiamasin pidurdub”
Euroopa Liit on hakanud kestlikkuspoliitikat oluliselt lõdvendama. Pika ESG kogemusega Nelli Pormeister rõõmustab, kuid tõdeb, et enne leevendusi on vaja üle elada raske ja segane aeg.
Euroopa Liidu fookus on Venemaa agressiooni suhtes vale, rääkis suurettevõtja Ain Hanschmidt. "No mis ESG aruandlus, teeme praegu oma kaitsevõime korda ja Euroopa Liit peab ennast lihtsalt kätte võtma," rääkis ta.
Viimane aeg on alustada tänavuse ESG-aruandega ja tänagi alustades on ettevõtja jäänud veidi hiljaks. “See ei tähenda, et aruandest võiks täitsa loobuda. Tasub pingutada ja teha ära kas või pool aruandest,” rääkis Grant Thornton Balticu partner ja audiitorteenuste valdkonna juht Mart Nõmper.
Marriott International, AMD ja Ferrari – just need kolm ettevõtet väärivad Eesti investoreid maailma juhtivate börsidega ühendava investeerimisplatvormi Freedom24 analüütikute hinnangul suve alguses ja puhkuste hooajal investorite tähelepanu.