Hanno Pevkur • 10. oktoober 2014 • 2 min
Jaga lugu:

Piiri turvalisus südameasjaks

Hanno Pevkur  Foto: Andras Kralla

Olen piiri turvalisuse võtnud üheks südameasjaks ja sihtinud nii investeeringud kui palgatõusu selleks, et suurendada Eesti piiri turvalisust, kirjutab reformierakondlasest siseminister Hanno Pevkur.

Eesti idapiiri tugevdamiseks oleme tegemas kahte suurt kinnisvarainvesteeringut – Narva piiripunkti ehitus on juba töös ning Piusa kordoni, mis on kagupiiri suurim kordon, ümberehituses järgmisel aastal leppis valitsus äsja kokku. Need kaks rajatist maksavad kokku umbes 15 miljonit eurot ning aitavad oluliselt kaasa piiriületajate ja piirivalvurite tingimuste parandamisele. Ka uute siseturvalisuse hoonete ehitamine parandab operatiivtöötajate töötingimusi ning toob kvaliteetse ja kiire abi inimestele võimalikult lähedale.

Betoonist olulisem on turvalisuse tagamisel motiveeritud ja oma tööd innukalt tegevad politseinikud, päästjad ja teised operatiivtöötajad. Võrreldes 2014. aastaga on kõigile ministeeriumitele ette nähtud 3% palgafondi kasv, sellele lisandub siseturvalisuse tagamisega tegelevatele eriteenistujatele täiendavad 1,5%.

Kevadel ametisse asudes oli üks minu esimesi tegevusi kagupiiril toimuvaga tutvumine. Nähes, et piir vajab hädasti investeeringuid nii kontrolljoone puhastamiseks, läbitavuse parandamiseks kui piirivalvurite varustuse uuendamiseks, eraldasime esimese sammuna kevad-suvel 200 000 eurot nii laudteede rajamiseks idapiiri soistele aladele kui muudeks vajalikeks töödeks.

Sel aastal on siseministeerium erakorraliselt piiriturvalisuse tõstmisesse suunanud üle 2 miljoni euro ning valitsus otsustas sinna lisada veel 900 000. Selle eest on juba soetatud või soetamisel täiendavad valveseadmed, piirivalvuritele öövaatlusseadmed ning uued kaasaegsed Waltheri relvad.

Olen teinud ettepaneku piirijoon fikseerida valitsuse tasandil, täpsustades riigipiiri seadust, et saaksime osa piirist kohe maha märkida. Selleks on meil olemas kokkulepe Riigimetsa Majandamise Keskusega, kes hakkab piirijoont võsast puhastama ning teeb vajadusel raietööd. Kui siia lisada järgmise paari aasta jooksul piiri tugevdamiseks suunatavad välisvahendid, mida on vähemalt 25 miljonit eurot, julgen loota, et piiri turvalisus on aasta-paari pärast juba pea selline, nagu me seda ise näha sooviksime.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt