Lenno Uusküla: inflatsioon – mis tõi meid siia ja mis viib meid edasi?
Osa ettevõtteid saab hindu langetada, loodetavasti nad teevad seda, kirjutab Luminor Eesti peaökonomist Lenno Uusküla vastuses Äripäeva arvamusliidrite küsitlusele.
2020. aasta teises pooles olid hinnad Eestis ja euroalal madalamad, kui olid olnud aasta varem. Hinnakasv oli euroalal olnud madalam kui keskpanga 2% eesmärk pea vahetpidamata kaheksa pikka aastat. Pool põlvkonda oli üles kasvanud selle mõttega, et hinnad poes oleks justkui kivisse raiutud.
Koer ei kuula igaühte ja kuuletub üldjuhul vaid peremehele ning hinnad ei allu peaministri pressikonverentsi manitsustele, kirjutab Parempoolsete juht Lavly Perling vastuses Äripäeva arvamusliidrite küsitlusele.
Kui ettevõtjad näevad, et nende küsitud hinnaga on piisavalt ostjaid, siis nad ei pea hinda langetama hakkama, kui konkurentsiolukord seda ei tingi, kirjutab INVL Eesti investeerimisstrateeg Rait Kondor vastuses Äripäeva arvamusliidrite küsitlusele.
Inflatsiooni aeglustumisele veel vastutuult jätkub – tootmissisendite hinnakasvu aeglustumise mõju tarbijahindadele nõuab paratamatult aega, kirjutab Swedbanki peaökonomist Tõnu Mertsina vastuses Äripäeva arvamusliidrite küsitlusele.
Peaministri üleskutset langetada hindu tuleb võtta kui paljasõnalist retoorikat, mille põhjal tegelikke majanduspoliitilisi otsuseid ei tehta, kirjutab Olerexi üks omanikke Antti Moppel vastuses Äripäeva arvamusliidrite küsitlusele.
Lisatud interaktiivne kaart Läänemereriikide tänase olukorraga töötuskindlustussüsteemis
Täna näib mõeldamatu tegutseda ja töötada riigis, kus puudub töötukassa ning töötuskindlustus. Ometi kaheldi veel paar aastakümmet tagasi Eestis sotsiaalsüsteemi rajama asudes selle vajalikkuses sügavalt. Veenmist, et tegu on tõesti olulise asjaga, oli selle algatajatel omajagu.