Talpsepp: valuuta omamine pole investeering

Vale on arvamus, et valuuta võiks olla hea vahend investeerimiseks, leiab investor Mikk Talpsepp. Investeerida tuleb aktsiatesse või kinnisvarasse.

Valuuta tugevus ja kurss sõltub suuresti keskpankade tegevusest. Tehinguid saab teha siis, kui on olemas selge ettekujutus nii keskpankade tegevusest kui ka majanduses toimuvast. Samas, kui see arusaamine on olemas, siis on valuutasse investeerimisest palju mõistlikum panustada ettevõtlusesse investeeringutena, soetades aktsiaid – mille puhul võib muidugi olla oht, et need on juba liialt kõrgelt hinnatud.

Ettekujutus, et Stockholmi rahutuste taustal oli hea aeg investeerida Rootsi krooni, on liialdatud. Esiteks on Rootsi krooni kurss püsinud euro suhtes viimase aasta jooksul ülistabiilne. Rahutused kurssi samahästi kui ei mõjutanud. Ja kuna tegu ei ole ka kriisilaadse situatsiooniga nagu nt 2008, siis idee vahetada raha mõneks teiseks valuutaks näiteks euro asemel ei ole kindlasti mõistlik.

Investeerimiseks tuleks ikkagi valida aktsiaid või kinnisvara. Valuutat vahetades omab inimene nii või teisiti vale varaklassi, millest inflatsioon hammustab aastas 4%. Vahet pole, kas omada eurot, dollarit või Rootsi krooni. Mingi rahavaru olemasolu on küll mõistlik, aga seda ei saa pidada investeerimiseks.

Hetkel kuum