27. märts 2013 kell 5:57

Investeerida on lihtne!

Tänase Äripäeva särtsakaim räägib lugu armastatud näitlejast Leida Rammost, keda kultusfilmide „Viini postmark“ ja „Noor pensionär“ tunneb iga eestlane. Ent mitte kõik ei teadnud  ehk seni, et aprillis 89aastaseks saav naine on tegus väikeinvestor, kelle investeerimisotsused on tuginenud peamiselt Äripäevas avaldatud materjalidele.

Investeerimisega alustamiseks ei ole mitte kunagi liiga hilja. Ja samuti ei ole ka kunagi liiga vara. Õige aeg on just siis, kui inimeses on tekkinud arusaamine, et ta soovib ohjad elus enda kätte võtta ning kindlustada endale muretu tulevik kuldseteks mehe- või naiseaastateks, samuti vanaduspõlveks, mis meie meil kipub enamasti tähendama kesist riigipensioni, kehvapoolset tervist ja muret igapäevase hakkamasaamise pärast.

Kuigi raha pole kõik siin ilmas ja õnnetunnet osta ei saa, tähendab majanduslik sõltumatus enamasti siiski suuremat rahulolu eluga ning ka paremat tervist. Enesetunne on kindlam, kui midagi on hinge taga, teab Leida Rammo. Äripäev leiab, et oma hinge- või seljataguse kindlustamise peaks enese hooleks võtma iga inimene, olgu ta noor või vana, suure või väikese sissetulekuga.Jah, ka väiksem sissetulek ei ole investeerimisega alustamisel takistus.  Paljud täna väga rikkad inimesed on kogenud kitsaid olusid, mis depressiooni tekitamise asemel sünnitasid hoopis tahtmise elada paremini. Häda või kitsikus teeb parimal juhul vägagi leidlikuks.

Peamine on enesele teadvustada vajadust ise oma rahalise seisu eest vastutada. Edasi tuleb pere-eelarve ülevaatamine realistliku pilguga ja kulude-tulude suhte kaine hindamine. Järgmiseks teadmiste kogumine.  Vaat seda etappi ei tohi mingil juhul vahele jätta!

Kasuta Äripäeva nõuandeid. Investeerimine ei ole midagi keerulist, nagu tihtipeale arvatakse. Äripäeva lugejate käsutuses on nii täna kui ka edaspidi konkreetsed nõuanded, mida börsil tegutsedes silmas pidada ja millest hoiduda. See pole mingi raketiteadus. Investeerimiseks ei pea isegi mitte kodunt välja minema. Piisab investeerimiskonto avamisest ükskõik missuguses pangas, mis kõik pakuvad ka lahkesti investeerimisnõu. Ainult panga nõuannetele muidugi lootma jääda ei maksa. Mida rohkem teate selle ettevõtte kohta, mille aktsiaid osta plaanite, seda paremaid otsuseid olete võimeline tegema. Põhimõisted, mida algatuseks vaja tunda, on Äripäeva püsilugejale tuttavad niigi, väärtuslikku lisainfot pakuvad meie kirjastatavad käsiraamatud.

Kõige tähtsam on aga üle saada hirmust, et börsil „mängimine“ tähendab kohutavat riski oma viimasestki rahast ilma jääda. Riskid on muidugi alati olemas, aga neid saab teadmiste abil hallata. Investeerimine on õnnemäng ainult juhul, kui seda tehakse huupi. Aktsiate ostmine pole lotopileti soetamine või raha kasiinosse viimine, kus võidu üle otsustab fortuuna. Õnne on börsil muidugi vaja nagu eluski, aga võit on siiski julgete ja tarkade päralt – aga eelkõige nende päralt, kes teavad omast kogemusest, et õnn on eelkõige enda teha.

 

 

Autor: 1185-aripaev

Hetkel kuum