Fredy-Edwin Esse • 31. märts 2015 kell 8:45

Hädad teevad Alibaba seksikaks

Alibaba tegevjuht Jack Ma  Foto: EPA

Alates sügisest vaid allamäge liikunud Hiina e-kommertshiid Alibaba Group Holding on sedavõrd mutta tambitud, et aktsia ostmine tundub üha parem mõte.

Wall Streeti kauplejad soovitavad enda klientidele üha enam osta firma väärtpabereid tänu tugevalt kukkunud aktsiale ja volatiilsusele.

Soovitused Alibaba aktsia ostmiseks on sagenenud ka seetõttu, et märtsi lõpus sai läbi keeluperiood, mis lubab mõnedel aktsia avaliku esmaemissiooni (IPO) eelsetel investoritel aktsiaid müüa. Ühtekokku vabanes umbes 14 Alibaba kaubeldavatest aktsiatest. 

- Noteeriti mullu septembris New Yorgi börsil ja sai nimeks BABA

- Tegemist oli kõigi aegade suurima IPOga, mille maht oli 25 miljardit dollarit

- Aktsia hind on 83,9 USA dollarit, mis teeb firma turuväärtuseks 206,81 miljardit dollarit

- Aktsia hind on tänavu langenud 19%

Oodatud tulemused

Hulk analüütikuid ootas, et keeluperioodi kadumisel satub Alibaba aktsia tugeva surve alla. Siiski paistab, et need varajased investorid ei tõtta raha sisse kasseerima. See tuleneb tõenäoliselt faktist, et Alibaba aktsia on hetkel madalamal kui IPO päeva sulgemishind ja on novembri tipuga võrreldes odavnenud üle 30%. 

Selle oodatud müügisurve kadumine on osasid investoreid pannud hoopis mõtlema Alibaba väärtpaberi ostmisele. Mis omakorda muudab Alibaba aprilli lõpu tulemuste avalikustamise oluliseks kauplemissündmuseks. 

Investorite meelestatus Alibaba suhtes paistab olevat sedavõrd halb, et isegi leigelt positiivne üllatus tulemuste avalikustamisel võib anda korraliku tõuke aktsia tõusuks. Samas on raske ette näha, et halb kvartal suudaks aktsiat veel märkimisväärselt loputada. 

Optimism kasvab

Alibaba ühe kuu kaubeldav volatiilsus (implied volatility) on märgatavalt kukkunud, mis viitab, et optsioonide turg on ümber hinnanud Alibaba aktsia omamise riski. Kahanenud volatiilsus võimaldab investoritel osta Alibaba aktsiaoptsioone kartuseta maksta n-ö ahnuse preemiat. 

See kõik tähendab, et investorid on hetkel vägagi negatiivselt meelestatud ja sellises olukorras on raske mitte olla optimist. Alibabale prognoositakse selleks kvartaliks 3 miljardi dollarilise käibe juures kasumiks 44 senti aktsia kohta. Kolm kuud tagasi prognoosisid analüütikud kasumiks 49 senti aktsia kohta. 

Tuleb aga mainida, et investorid on Alibaba aktsiat tugevalt lühikeseks müünud ehk panustanud aktsia langusele. Alates novembrist on see taktika end õigustanud, mistõttu on firma aktsia lühikeste positsioonide osakaal tõusnud suhteliselt napi börsil oldud aja tippu. 

Paistab aga, et analüütikud muutuvad tasahaaval Alibaba suhtes samuti optimistlikuks. Märtsi lõpus alandasid J.P. Morgani analüütikud Hiina kaubandushiiu hinnasihti 117 dollarilt 109 dollarini, kuid samal ajal säilitasid enda ostusoovituse, soovitades klientidel kannatlikud olla ja aktsiaid juurde osta.

J.P. Morgani analüütikud usuvad, et Alibaba saab oma probleemidest jagu. “Me arvame, et lühiajaline vastutuul tuleneb peamiselt Alibaba pingutustest parendada enda ökosüsteemi ja usume, et need muudatused toovad pikas plaanis dividende,” kirjutasid analüütikud kliendikirjas. 

Sama meelt on ka Morgan Stanley analüütik Brian Nowak. Tema sõnul on firma agressiivne kulutamine tekitanud lühiajalise surve marginaalidele, mistõttu kasvab kasum 2015. aastal vaid 9% võrra. Küll aga peaks kasumi kasv suurenema 2016. aastaks 37%ni, mis tuleneb ootusest, et firma agressiivne investeerimisstrateegia hakkab järgmise aasta lõpuks vilja kandma. Nowak määras Alibaba aktsia hinnasihiks 102,3 dollarit, olles veidi pessimistlikum kui J.P. Morgan.

Võimalik investeerida Yahoo kaudu

Kes ei taha Alibaba optsioone või aktsiaid osta, siis üks hea võimalus on veel võimalikku kasu lõigata kaudse investeerimisega. Olen varemgi Äripäeva veergudel kirjutanud Yahoost ning kuidas nende aktsiast kolmveerandi moodustab Alibaba. Yahoo turuväärtus selle nädala alguses oli 42,2 miljardit ning neile kuuluv Alibaba osalus ligi 33 miljardit dollarit. 

Nowak alustas Yahoo aktsia katmist 55dollarilise hinnasihi ning ostusoovitusega, kuid selles analüüsis pälvis ehk rohkemgi tähelepanu asjaolu, et analüütik soovitab Alibabat soovivatel klientidel osta Yahoo aktsiat. Miks? Sest nõnda saab umbes 20% soodustuse, arvestades praeguseid hinnatasemeid ja prognoositavat kasumit. 

Yahoo on juba teatanud, et loob n-ö spin-off ettevõte Alibaba osalusest nimega SpinCo, kuna sedasi toimetades suudetakse vältida makse. Nowak hindab selle osaluse hinnaks 38 dollarit Yahoo aktsia kohta, kuid selle nädala alguse hinna alusel on Yahoo osalus väärt 31 dollarit.

Kui Yahoo turuväärtusest lahutada lisaks Alibaba osa väärtusele ka Yahoo 35% osalus tütarfirmas Yahoo Japan ja sisse arvestada netoraha, siis Yahoo põhiäri väärtuseks hindavad investorid alla miljardi dollari ehk umbes dollar aktsia kohta. Yahoo aktsia maksis nädala alguses 45 dollarit. Sellegipoolest hindab Nowak enda arvutuste järel Yahoo põhiäri väärtuseks 5 dollarit aktsia kohta. Tegu oleks kenakese tootlusega, kui SpinCo lõpuks börsile viiakse.

Alibaba aktsia  Foto: Äripäev
Hetkel kuum