Juhan Lang • 29. juuli 2015 kell 11:39

Illegaalsed immigrandid piitsutavad Eurotunneli aktsiat

Eurotunnel on hädas migrantide tulvaga.  Foto: EPA

Prantsusmaalt Inglismaale pääseda üritavate migrantide pidurdamatu pealetung Eurotunnelisse on viimase viie päevaga kukutanud Pariisi börsil noteeritud Groupe Eurotunneli (GET.PA) aktsiat üle 4,5%.

Ettevõtte teatel on ainuüksi viimase kahe ööga püütud Prantsuse terminali tungida 3500 korral ja katsed on sagenenud alates juunist.

Groupe Eurotunneli kõneisiku teatel on alates aasta algusest ettevõte peatanud ja politseile üle andnud enam kui 37 000 migranti. Sel suvel on terminali aladel elu jätnud 9 inimest.

Börsifirma nõuab migrantidega seotud kahjude korvamiseks Prantsusmaalt ja Suurbritannialt 9,7 miljoni euro suurust kompensatsiooni ning osa summast on juba lubatud ka hüvitada. Tänavu on ettevõtte enda kinnitusel migrantidega võitlemiseks kulutanud enam kui 13 miljonit eurot. Terve möödunud aasta jooksul oli see summa 12 miljonit eurot.

Sealhulgas on ettevõtte kinnitusel sisserännanute tõkestamise tõttu häiritud liiklus ajal, mil tuhanded Briti puhkajad soovivad terminali kaudu Prantsusmaale sõita.

Täna on Groupe Eurotunneli aktsia Pariisi börsil langenud 1,86%, 12,96 eurole.

Hetkel kuum