Juhan Lang • 23. november 2015 kell 10:44

Rubla langeb

Vene rublad.  Foto: Reuters/Scanpix

Läinud nädalal maailma valuutadest parima esitluse teinud Vene rubla on täna USA dollari vastu kaotanud ligi 1,6%, sest investoritele valmistab jätkuvalt muret nafta hinna langus ning USA ja Venemaa vahelised suhted.

Nafta määrab tooni,“ kommenteeris Moskvas asuva Rabobanki välisvaluuta analüütik Piotr Matys Bloombergile. „Kuid rubla võitis eelmisel nädalal ka suurenenud ootustest sellele, et Venemaa ja lääs hakkavad tegema Süüria konflikti lahendamiseks märksa tihedamat koostööd.“

Tema hinnangul võivad USA presidendi Barack Obama ja Venemaa peaministri Dmitri Medvedevi nädalavahetusel lausutud kommentaarid olla neid ootusi tagasi tõmmanud.

Nimelt kinnitas Obama eile, et Venemaa peab Süüria teemal võtma vastu strateegilise otsuse, kuna USA ei nõustu mitte ühelgi tingimusel poliitilise lahendusega, mis jätaks praeguse riigipea Bashar al-Assadi võimule.

Medvedev omakorda kritiseeris „USA vastutustundetut poliitikat“, mis on keskendunud võitlusele Assadi valitusega, selle asemel et ühineda terrorismi väljajuurimisega.

Läinud nädalal kerkis Venemaa dollaripõhine RTS börsiindeks pea 8% ning USA suurpanga Wells Fargo & Co teatel võib Vene aktsiatele võib terendada ostukoht.

Hetkel kuum