Mait Kraun • 5. jaanuar 2016 kell 20:56

Börs: turud tegid tagasihoidliku taastumise

New Yorgi börs.  Foto: Bloomberg

USA aktsiaturud taastusid veidi eilsest langusest, sest Hiina sekkus stabiilisuse tagamiseks finantsturgudele, vahendab Bloomberg.

Standard & Poor’s 500 indeks kallines täna 0,2 protsenti 2016 punktini. Tõusule aitasid kaasa eelkõige telefoni- ja kommunaalfirmade ralli. Maailma kõrgeimat turuväärtust omav Apple kukkus madalaima tasemeni alates oktoobrist – nimelt ilmus raport, mille kohaselt võib ettevõte iPhone’i tootmist märkimisväärselt vähendada. Märgid euroala inflatsiooni aeglustumisest panid euro odavnema.

„Inimesed hoiavad praegu silma peal kolmel asjal – maailmamajanduse kasv, eriti Hiina oma, energiahindade mõju ja Föderaalreserv,“ ütles investeerimisfirma Russell Investmentsi strateeg Stephen Wood. „Praegu näeme, et volatiilses keskkonnas on turud positiivsed, aga mitte väga. Kodutöö tegemine muutub tähtsamaks.“

Dow Jonesi indeks tõusis 0,1 protsenti ja lõpetas päeva 17 158 punktil. Nafta hind kukkus aga kahe nädala madalaima tasemeni, sest spekuleeritakse, et USA naftavarud kasvasid ka eelmisel nädalal. WTI toornafta hind kukkus 2,2 protsenti ja Brent kukkus 2,1 protsenti. Kummagi hind oli vastavalt 35,97 ja 36,42 dollarit barrelist.

Hetkel kuum