Kadi Neemre • 21 juuni 2016

Börs:Yelleni kommentaarid rõõmustasid turge

Foto: EPA

USA turud tegid täna tagasihoidliku tõusu, seda hoolimata kukkunud naftahindadest. Investorid hoidsid silma peal viimastel Brexiti arvamusküstitlustel ning Fedi juhi kommentaaridel.

“Ma arvan, et Brexiti arvamusküsitlustes on praegu patiseis ja inimesed ei tea, mida teha,” sõnas Tower Bridge Advisorsi president Maris Ogg.

S&P 500 edukaim sektor oli tehnoloogia, mille suurim tõusja oli täna 3% kasvuga Micron Technology. Microsoft tegi 2% kasvu.

Neljapäeval toimub Suurbritannias Euroopa Liidu referendum. Citi analüütikud sõnasid oma tänases märgukirjas, et nad näevad Brexiti tõenäosuseks 40% võimalust.

“Referendumi toimumine ei leevenda siiski poliitilist killustatust,” hoiatavad analüütikud.

Referendumi eel pidas kõne ka USA Föderaalreservi president Janet Yellen, kelle sõnul on ettevaatlik rahanduspoliitika jätkuvalt asjakohane ning kuigi tööturu paranemine on aeglustunud, on oluline, et ühele või kahele tööturu raportile ei reageeritaks üle.

Ta lisas, et kui Suurbritannia hääletuse tulemusena peaks riik Euroopa Liidust lahkuna, siis oleks sellel majandusele märkimisväärsed tagajärjed.

Investorid otsivad Föderaalreservi kommentaaridest majanduse kohta väiksemaidki vihjeid ning põhjuseid, miks otsustati ikkagi suvine intressimäärade tõus edasi lükata.

Analüütikute sõnul ei ole Yelleni seisukohad majanduspoliitika osas muutunud.

USA toornafta juuni futuurid kukkusid 52 senti ehk 1,05% ning barreli hinnaks kujunes 48,85 dollarit.

Augusti kullafutuurid kukkusid 19,60 dollarit 1272,50 dollarile untsi eest.

Dow Jones lõpetas päeva 0,14% tõusuga 17829,73 punktil. S&P 500 sulgus 0,27% tõusuga 2088,90 punktil. Nasdaq kasvas 0,14% ning sulgus 4843,76 punktil.

Hetkel kuum