Yellen: intressimäärad jäävad veel pikaks ajaks madalaks

21. juuni 2016, 18:45
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20160621/BORS/160629934/AR/0/AR-160629934.jpg

Globaalsed riskid ja USA jahtuv tööturg saadavad hoiatavaid signaalne intressimäärade tõstmise osas. Föderaalreserv aga ootab kinnitavaid märke, et riigi majandus on paranemas, kinnitas Fedi juht Janet Yellen oma tänases kõnes.

Yelleni sõnul sundisid globaalsed sündmused nagu USA majanduskasvu aeglustumine, mured Hiina majanduse üle ning naftahindade kukkumine, Fedi peale detsembrikuist intressimäärade tõstmist edasisest kursist kõrvale kalduma.

Mõned neist sündmustest valmistavad jätkuvalt muret, kuid Yelleni kommentaaride põhjal võib väita, et USA keskpank ei kiirusta intressimäärade edasise tõstmisega.

Enne järjekordset rahanduspoliitika karmistamist peab Fed tema sõnul kindel olema, et USA majandus ning tööturg on tõusuteel ning Suurbritannia referendumi tulemus ei ole põhjustanud šokki.

“Tööturu paranemine on viimasel ajal aeglustunud, mis tähendab seda, et me peame jätkuvalt olema ettevaatlikud,” sõnas Yellen.

“Intressimäärade tõstmisega ettevaatlikult jätkamine võimaldab rahanduspoliitikal edasist majanduskasvu toetada.”

Yelleni sõnul hoiavad nõrk globaalne majandus, madal USA tootlikkus ning teised faktorid intressimäärasid pikas perspektiivis madalal.

Praeguse Fedi poliitika prognoosi kohaselt peaksid intressimäärad tõusma sellel aastal kaks korda ning 2017 ja 2018 aastal kolm korda.

Esimeses kvartalis lisandus igakuiselt ligi 200 000 uut töökohta, kuid aprillis ja mais vaid 80 000, selgub Kongressile esitatud raportist.

Yelleni sõnul ei tasuks ühte raportit või väikest andmehulka siiski kunagi üle tähtsustada.

 

 

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
21. June 2016, 18:45
Otsi:

Ava täpsem otsing