Kadi Neemre • 24. juuni 2016 kell 16:54

Praegu on õige aeg osta USA aktsiaid

Foto: EPA

Suurbritannia on otsustanud Euroopa Liidust lahkuda. Lähiajal ei muutu tõenäoliselt veel midagi, protsess on alles käima lükatud.

Juba praegu liiguvad kuuldused, et sakslased kaaluvad plaani, mille kohaselt antaks Suubritanniale ihaldatud partneristaatus.

Hoolimata mõrust maigust, mis kaasneb riigi lahkumisega Euroopa Liidust, pidi see siiski juhtuma. Suurbritannia ei võtnud Euroopa Liitu kunagi täiesti omaks. Riik jättis muuhulgas alles oma valuuta ning keskpanga. Suurbritannia suhe oli pigem sõbrasuhe kui abielu.

Tänane turgude langus, kõnelused või plaanid võimalike karistusmeetmete osas on alles algus.

Valuutade väärtused on muutumas. Ei naela ega euro väärtus ei saa muutusest kasu, kuna kahepoolse kaubanduse probleemid mõjutavad kõiki majandusi. Dollar ja jeen võivad aga Brexitist kasu saada.

Paljuski on tänane kauplemine turgudel põhjustatud emotsioonidest. Praegune mahamüümine on suur ostuvõimalus USA aktsiatele.

Kuna uue olukorra seedimine ja asjade lahendamine võtab kaua aega, on ebakindlus USAs baseeruvatele ettevõtetele ainult kasulik.

Globaalne majandus ei kannata selle all eriti palju ning kullahinna tõus on selle tõestuseks.

Tõenäoliselt peavad ettevõtted ja eraisikud tulema toime lisabürokraatiaga, kuid turgude jaoks see suurt kaost ei põhjusta.

Suure tõenäosusega tuleb praegune kaos dollarile kasuks ning Föderaalreserv tõstab aasta lõpus taas intressimäärasid.

 

 

Hetkel kuum